X
تبلیغات
اکسیر کنکور!!مشاوره کنکور93 - کنکوری
سلام بچها خوبین؟؟؟

شرمنده چن روز نبودم متاسفانه 118 تا نظر تایید نشده داریم.الان قصد دارم تایید کنم هرچقدش که بتونم

این نظری رو که پایین میبینید یه نفر مثل خودتون گذاشته. یه کنکوری. اول بخونیدش:

بچه ها سلام ...
مخاطب من فقط نا امیدا هست !
دیروز داشتم با یکی از بچه های پزشکی حرف میزدم میگفت بیشتر کسایی که تو کلاس ما هستن هم دانش اموز بودن و هم اینکه از عید به بعد شروع کردن به جدی خوندن !
من تا الان خوب نخوندم و حتی خیلی درسا رو هم در حد صفر هستم اما انقد انگیزه گرفتم که میخوام این 2 ماه رو بخونم ...
بچه ها شما خدا رو دارین ... این اهنگ وبلاگ رو گوش کنین خیلی قشنگه و ادمو اروم میکنه ...
لدفا با کسی کاری نداشته باشین که کی چقدر خونده یا نخونده شما فقز به توانایی های خودتون ایمان داشته باشین و فقط از خدای بزرگ کمک بخواین ...
خدا گفته از شما حرکت و از من برکت !! بیاین ما حرکت کنیم تا خدا هم برکتشو بهمون بده ...
2 ماه وقت کمی نیست به خدا ... تازه 2 ماهی که تهش کنکور هست و هر چی بخونیم یادمون میمونه ...
انقد نا مید نباشین ... به خود خدا هم بر میخوره که بنده هاش انقدر نا امید هستن و به معجزه اعتقاد ندارن !
این 2 ماه رو از دست ندین بخونین بخونین بخونین تا میتونین ! فقط حرکت کنین و بخوننننننننننننننننننننننننین تا خدا کمکتون و کمکم کنه ...
اون دانشجوی پزشکی بهم میگفت حتی اگه از الان خوب بخونم میتونم پزشکی اصفهان بیارم ...
منم میخوام بخونم تا پزشکی بیارم ..پزشکی نشد (که حتما میشه ) میرم دارو ..نشد میرم فیزیوتراپی ...نشد میرم پرستاری ! بالاخره از هیچی بهتره که .. بالاخره دانشگاه دولتی قبول میشم و شرمنده پدر و مادرم نمیشم !
تو این 2 ماه هدفتون رو بزرگ انتخاب کنین !
خب حالا نظرتون دربارش چیه؟؟؟؟؟؟وقتی خوندمش دقیقا خودم یادم اومد که مدرسه میرفتم.که چقد حتی بعد از عید وقت تلف کردم الکی (بدآموزی نداشته باشها منظورم اینه که وقت بسیار کافی بود برا پیشرفتم)
منم از اول مهر یا تیر درس نخوندم.من از حدود بهمن خوندم.بخدا به جان خودم ارزش این 3 ماه خییییییییلی بیشتر از 6 ماه گذشته هس انقد نگین دیر شده انقد نگین نمیتونم.چیزی که از خدا میخای رو رایگان بهت نمیدن براش زحمت بکش.لوس بازی درنیار.قوی باش و براش بجنگ

به قول بعضی نویسندها
بعدا نوشت:بازگشت غرور افرین خودم رو از امتحان ژنتیک تبریک میگم.الان میخام نظرا تایید کنم.یا خدا180تااا


برچسب‌ها: پست انگیزشی, تلاش, مشاوره کنکور, مشاوره امتحان نهایی, پاسخ به سوالات

تاريخ : شنبه 30 فروردین1393 | 18:39 | نویسنده : Dr Mohammadreza |

سلام به همه ی دوستان گلم.

خسته نباشین.مظمئنم که همتون دارین با جوووون و دلللللل تلاش میکنن.به تک تکتون که تلاش میکنید افتخار میکنم

حتما تاحالا داستان مسابقه ی خرگوش و لاکپشت به گوشتون خورده.خیلی داستان اموزنده ای برا زندگی هست. لاکپشت با اینکه میدونست کنار خرگوش کوچک ترین شانسی برا برنده شدن نداره اما خودشو نباخت. من پیش خودم میگم حتما به خودش گفت خب بذار من تلاش خودمو بکنم اونیکه اون بالاست میبینه که من دارم با تمام توانم تلاش میکنم و جوابمو میده. لاکپشت ناامید نبود میدونی چرا؟؟

چون خودشو با رقیبش مقایسه نکرد با اینکه توی مسابقه همه به رقیبشون فکر میکنن. اون فقط روی کار خودش تمرکز کرد.تلاش کرد و تلاش کرد تا موفق شد.شما هم مطمئنا باشین توی مسابقه ی کنکور خیلیا هستن که مثل خرگوش هستن. این 3 ماه خیلیا خسته میشن مخصوصا اونایی که ازتابستون شروع کردن یا از مهر. هرچی باشه 6 ماه رو تلاش کردن و خسته ان. یا اینکه بنظرش میاد همه چی رو خوب بلده ومغرور میشه و کمتر میخونه. باور کنید این موارد خیلی زیاده.من دیدم که دارم براتون میگم

این تویی که باید قدر فرصتتو بدونی و با تکیه به تلاش مضاعف خودت خرگوشا رو بذاری پشت سرهم و موفق شی.


برچسب‌ها: مشاوره کنکور, مشاوره امتحان نهایی, پاسخ به سوالات, پزشکی, مشاوره درسی

تاريخ : دوشنبه 18 فروردین1393 | 18:53 | نویسنده : Dr Mohammadreza |

سلام به همه ی دوستان گلم.خوبین؟؟؟ خوشین؟؟؟

این پست دیشب بود که قرار شد امشب بذارمش

قبلش بگم که استفاده از پستای من یه هزینه ای داره ازین به بعد که همه باید پرداخت کنن بعد بخونن اونم اینه که قبل از شروع 3 تا صلوات بفرستن.حالا زود تند سریع صلواتا رو بفرستین و بخونین

واقعا خسته نباشین. خیلیاتون توی عید خیییلی زحمت کشیدین و تونستین به بقیه برسین اینو از روی ساعت مطالعه های بالاتون میگم.

خیلی عالی بود.

خب از فردا میخایم وراد مرحله ی جدیدی بشیم و بنظرمن این مهمترین دوران کنکوره.این 3 ماهه که مشخص میکنه کی با رتبه ی عالی وارد بهترین رشته و دانشگاه بشه و کی....

قطعا دوس ندارین که جز دسته ی دوم باشین. پس خوب گوش کنین.خیلیا 6 ماه قبل از عید رو اصلا خوب نخوندن و حتی شاید عید روهم به دلایلی از دست دادن ولی به جان خودم هنوز وقت هس ناامید نباشین.با قدرت تلاشتون رو ادامه بدین.این مدت کم نیس برای جبران همه چیز به شرظی که دنبال حاشیه و استرس و تنبلی نباشین.از جون و دل مایه بذارین..

میدونم که صبح زود بیدار شدن چقد سخته میدونم که صبح تا شب درس خوندن و تفریح نرفتن یعنی چی میدونم اعصاب خردیه خراب کردن ازمون یعنی چی اما همه ی اینا شیرینه وقتی که میدونی که داری برای هدفی تلاش میکنی که فقط 3 ماه تا رسیدن بهش فاصله داری.

راهی تا هدفت نمونده نذار حسرت به دل بمونی. یه کاری نکنین که فردا شرمنده ی خودتون باشین. چشم به هم بذار این مدت عین برق میگذره چیزی که میمونه تلاشته.باورت نمیشه اگه بگم کسی رو میشناسم که بعد از کنکورش گریه میکرد و میگفت اگه برمیگشتم به اون دوران چوب کبریت میذاشتم توی پلکم تا نخابم و بخونم.

این  فرصت رو خدا بهت داده.نمک نشناس نباش.قدرش رو بدون و با خوب استفاده کردنش شکر کن.حتما تاحالا ضعفای خودتو شناختی. روشون تمرکز کن و با تمرین و تست نابودشون کن.نقاط قوتت رو هم حفظ کن

هرکی امادست تا برای ایندش تلاش کنه و حق خودشو بگیره یه لبخند بزنه و بره برنامه بریزه برای مدت باقیمونده.فقط یادتون باشه که برای بعد از 10 خرداد برنامه نذارین اخه باید کنکورا رو از خودتون بگیرین

موفق باشینتاريخ : جمعه 15 فروردین1393 | 22:32 | نویسنده : Dr Mohammadreza |

سلام به همه ی کنکوریای گل. حالتون؟؟؟احوالتون؟؟؟

درسا رو اسفالت کردین یا نه؟؟ :)) واقعا خسته نباشین چون خیلیاااا رفتن مسافرت و تفریح اما شما دارید برای ایندتون تلاش میکنید و مطمئنم که خدا به همتون کمک میکنه فقط بهش امید داشته باشین و از عمق وجودتون ازش بخاین.

بچها: مقدمه چینی بسه بریم سر اصل مطلب دیگه.

من: چشم میگم

خلاصه توی عید علاوه بر کار و درس و مخش :) همیشه یه نیم نگاهی هم به بالا داشته باشین.نه بخاطر اینکه خدا کمکت کنه یا نکنه.برا این میگم که وقتی حواست به خدا بود آروم میشی. حتما تالا این حس رو تجربه کردین

حالا....

لیدیز اند جنتلمن (حس ببعی کلاه قرمزی بهم دس داد).....

یه خبر خوب

میخایم از امروز هرروز یه پست بذاریم که همتون اختصاصا ساعت مطالعتونو توی نظراتش اعلام کنین. همینجا از همگی استدعا دارم که هر سوالی دارن توی پستای دیگه بپرسن.نظرات این پست فقط برای اعلام ساعت مطالعه هست و لا غیر :)

راستی نظرات این پست رو هم اگه دکتر امین اجازه بدن بدون تایید میذاریم تا دیگه طول نکشه.

بازم میگم که حتما حتما فقط عدد ساعت مطالعتون رو توی نظر بذارین. همین...

راستی بچهای ریاضی هم حتما حتما ساعتشونو بگن.منتظریما

مرسی از توجهتون

به ایندتون امیدوار باشینتاريخ : پنجشنبه 29 اسفند1392 | 11:38 | نویسنده : Dr Mohammadreza |

یه سلام  گرم و با انرژی به همه دوستای گل کنکوری و دبیرستانی های عزیز

امیدوارم توی روزهای آخر سال92 حالتون حسابی خوب باشه

بهتون قول داده بودم برای عید یه پست بذارم و نکاتی رو عرض کنم خدمتتون.البته دکتر محمدرضا نویسنده جدید که همینجا ورودش رو تبریک میگم،خیلی قشنگ در این باره توضیح داد.و من هم نکات تکمیلی رو عرض میکنم.

اگه از رتبه های برتر بپرسی قبل از عید سال کنکورت چه وضعی داشتی؟میدونستی این رتبه رو میاری یا نه؟ جواب میدن کامل مشخص نبود!نتیجه آزمون های قبل عید نشون میداد که وضعیت خوبه ولی دقیق نمیشد پیش بینی کرد که نتیجه نهایی چی میشه.

حتی بعضی ها میگن که توی دوران عید و بعد از اون پیشرفت جدی کردن و همون دوره باعث شد موفق بشن.

اگه با خودمون هم یه مقدار فکر کنیم به همین نتیجه می رسیم که بازه های زمانی نهایی هر دوره ای مهم ترین زمان ها هستن و عملکرد در اون بخش هاست که نتیجه نهایی رو تعیین میکنه.

الان هم ما هستیم و دوره کنکور و الان داریم کم کم وارد بازه زمانی نهایی این دوره میشیم.پس اولین نکته اینه که الان دیگه وقت تلاشه!دیگه نباید ناامید شد و دست از تلاش کشید! هر کسی،هر وقتی که تصمیم گرفته برای هدفش تلاش کنه الان باید در حال تلاش باشه!قبل از این هرچی بوده،گذشته!و این الانه که مهمه!

علی رغم اینکه اکثرا میگیم به دیگران کاری نداشته باشین و حواستون به کار خودتون باشه ولی یادتون نره که کنکور رقابته!و در رقابت کسی برنده اس که از فرصتها استفاده کنه!

اول مهر خیل عظیمی از داوطلب ها شروع میکنن به خوندن!همه هم با انرژی و انگیزه میخونن!اون موقع همه باید بخونن و اتفاقا چون همه میخونن تفاوت زیادی بین رقیب ها دیده نمیشه!

ولی یه وقتهایی هست که همه نمیخونن!هر کسی اون موقع بخونه میتونه کلی از رقبا جلو بزنه!یکی از این زمانها الانه!این روزها که انواع و اقسام سرگرمی ها و تفریح ها فراهمه و خیلیا هدفشون یادشون میره.تبلیغات سریال ها،فیلم های سینمایی،کلاه قرمزی و فامیل دور و...،مسافرت،دید و بازدید و مهمونی ها هوش از سرشون میبره و دامن از کف میدن!

همچین موقعی کم پیش میاد و یک شانس بزرگ برای یه کنکوری سخت کوشه تا یه پیشرفت چشمگیر داشته باشه و به هدفش نزدیک تر بشه.

البته یادتون نره که کمی سرگرمی و دید و بازدید لازمه و به هیچ وجه اشکالی نداره.اما بیشتر از این زیان آور و وقت تلف کردنه!

یادتون باشه که همه این تفریحات برای سال بعد میمونه و نوروز سال آینده در حالی که سرحال و شاد از دانشگاه مورد علاقه تون میاین خونه،با خیال راحت میتونین به تفریحاتتون برسین.به دیدار اقوام و فامیل برین در حالی که همه تحویلتون میگیرن و ازتون راضی هستن. مهم تر از همه اینکه خودتون از خودتون راضی هستین و بدون هیچ دغدغه ای حال میکنین!

خب،میخواستم در رابطه با نحوه درس خوندن و مطالعه در عید هم نکاتی رو عرض کنم که گفتم خسته میشین.ایشالا توی یه پست دیگه،فردا توضیح خواهم داد.

این پست رو با یه بیت شعر البته با اندکی تحریف به پایان میبرم

ساقیا آمدن عید مبارک بادت   لیک درس و تست و کنکور نرود از یادت!

ان شاءالله چهارشنبه سوری تون بی خطر!خوش بگذره

شاد و موفق باشینتاريخ : سه شنبه 27 اسفند1392 | 14:21 | نویسنده : Amin |

سلام به همه ی دوستای پرتلاش و زحمت کش خودم

امیدوارم اونایی که دیروز آزمون داشتن به خوبی گذرونده بوده باشن و لباشون خندون باشه اونایی هم که احساس میکنن یکم کمکاری کردن بیان همینجا توی نظرات یه قول جانانه به من و دوستاشون بدن که برای آزمون بعد از جون و دل مایه بذارن و نذارن که به راحتی آیندشون خراب شه.

مگر غیر از اینه که توی هرجامعه هرکس فقط به فکر خودشه و کسی براش مهم نیس تو چکار میکنی.حتی حتی حتی پدر و مادرهم تا حدی میتونن به بچهاشون کمک کنن اما تنها کسی که میتونه به تو کمک کنه خودتی. وقتی تو نگران درسات نیستی و همش تنبلی میکنی چه انتظاری از بقیه میشه داشت که مواظبت باشن؟

حالا به فرض کسی هم تا آخرش بخاد مواظبت باشه اونوقت من مطمئنم که روزی میرسه که میشینی با خودت فکر میکنی که من برای خودم چکار کردم؟ برای کسی مفید بودم؟کسی منو به عنوان یه آدم به درد بخور حساب میکنه یا عزت نفس من زیر سواله؟ و اونوقته که میبینی توی عمرت هیچ نکردی و از بقیه عقبی

اما.... اگه برات مهمه که برای خودت آدم باارزشی باشی (البته درکنارش اخلاق و انسانیت هم واقعا مهمه اما اینجا منظورم ارزش اجتماعیه) و بهت احترام بذارن پس خودتم به آینده ی خودت احترام بذار. باور کن این زمانی که مونده برای یه جبران اساسی کافیه فقط حرف من اینه که این3 ماه دیگه وقتی برای تلف کردن نیس. این مدت حکم مرگ و زندگی برا شما داره پس به سادگی از کنارش نگذز. تعطیلات عید نزدیکه میدونم و درک میکنم خیلی از خانوادها برنامه مسافرت میریزن اما عید یه فرصتی هس که نمونش توی سال کنکور پیدا نمیشه.پس امسال از خیر این تفریحا بزن و برای بقیه ی زندگیت تلاش کن و مطمئن باش خانوادت درکت میکنن به شرطی که قشنگ براشون توضیح بدی.خلاصه توی عید که جزئی از این 3 ماهه میتونی خیلی خودتو به بقیه نزدیکتر کنی که مسلما یکم برنامت سنگین میشه اما ارزششو داره

مطمئن باش اگه از ته دلت براش تلاش کنی و وقت بذاری دلیلی برا موفق نشدن نیس


سلام به همه ی کنکوریای گل.من محمدرضا اژدری هستم رتبه 506 منطقه 1 کنکور 91.پزشکی شیراز ورودی بهمن 91 هستم.نویسنده ی جدید وبلاگ.قبلا کار مشاوره ای حدود 2 سال انجام دادم توی چنتا وبلاگ مختلف شاید بعضیاتون منو بشناسین

اینم اولین پستم بود

به امید موفقیتتاريخ : یکشنبه 25 اسفند1392 | 1:10 | نویسنده : Dr Mohammadreza |
سلام خدمت همه دوستان گلم

خوبین؟همه چی آرومه؟...چی؟..آروم نیست؟....خب نباید باشه که!!

ناسلامتی ما زنده از آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست!!

الان هم باید سرحال و سرزنده مشغول درس خوندن باشیم.کی گفته باید آروم باشیم؟؟ D:

بگذریم

توی جلسه پرسش و پاسخ و قبلا هم توی نظرات پستهای دیگه خیلی این سوال متداوله که فلان درس رو چجوری بخونیم.خیلی از دوستان جدید هستن و به تازگی با وبلاگ آشنا شدن و شاید ندونن که ما قبلا برای هر درسی حداقل یه پست داشته ایم!برای همین گفتم لینک همه یا اکثر پستهای درسی رو اینجا بذارم تا دسترسی بهشون آسون تر باشه.

(شماره جلو هر درس شماره پسته نه شماره کتاب ها!!در هر پستی راجع به همه پایه ها عرض کرده ایم)

زیست شناسی1

زیست شناسی2

زیست شناسی3

زیست شناسی4

زیست شناسی5

فیزیک1

فیزیک2

فیزیک3

ادبیات فارسی1

ادبیات فارسی2

ادبیات فارسی3

ادبیات فارسی4

ریاضی1

ریاضی2

عربی

زبان انگلیسی

دین و زندگی

شیمی

خب امیدوارم این پست هم به دردتون بخوره

امتحانات پایان ترم کم کم در راهن و شاید کمتر بتونیم توی مدت سه یا چهار هفته بیایم.پس نگران نباشین،بعد از این مدت حتما با کلی پستهای جدید میایم

شاد و موفق باشینتاريخ : دوشنبه 23 دی1392 | 15:20 | نویسنده : Amin |
سلام!!

به به!میبینم که دوستان کولاک کردن و کلی پست محشر داریم!دست گل همشون درد نکنه

من دیگه فعلا مطلبی عرض نمیکنم...فقط اینکه فردا آزمون قلمچیه و ما هم مسابقه تراز داریم!

لطفا ترازتون رو تا روز یکشنبه با ذکر رشته و پایه تحصیلی برامون توی همین پست بذارین!ان شاءالله هم ترازهاتون بیشتر میشه و هم تعداد شرکت کننده های در آزمون

پ ن1:یه پوزش از گزینه2 ای ها و گاجی هایی که واسمون تراز اعلام کردن،چون تعداد خیلی کم بود این دفعه نتیجه رو توی پست جدا نزدیم.امیدوارم از آزمون های بعدی تعداد افراد بیشتر بشه که یه جو رقابتی بوجود بیاد.

پ ن2:بنده و سایر دوستان هم مثل همه آدمها هستیم.گاهی وقتها سر حال و گاهی وقتها ناراحت یا عصبی میشیم.پس اگه توی پاسخ دادن به نظرات گاهی تند برخورد کردیم یا بد جواب دادیم شما ببخشین.مرسیتاريخ : پنجشنبه 5 دی1392 | 18:38 | نویسنده : Amin |
یه سلام پرانرژی به دوستای گل کنکوری ام!

خیلی خوشحالم که همچنان با ما هستین و دارین با انگیزه و امید به سمت هدفتون تلاش میکنین

یکی از فعالیت های مهم کنکوری،شرکت در آزمون آزمایشیه!این کار حداقل در طول یکسالی که برای کنکور درس میخونیم لازمه!اگه سالهای قبل تر هم ثبت نام کنیم که چه بهتر!

در مورد آزمون دادن سه مرحله رو داریم:قبل از آزمون،در حین آزمون و بعد از آزمون

مرحله اول یا قبل از آزمون رو تقریبا همه بلدن!مطالعه و تست زدن و کلی کارهای دیگه

مراحل بعدی رو هم تقریبا بلدیم ولی نیاز به توضیح بیشتری دارن!مرحله بعد از آزمون یا همون تحلیل آزمون از اهمیت فوقالعاده ای برخورداره و برای همین اول پست تحلیل آزمون رو دکتر آرزو براتون گذاشتن!توی این پست میرسیم به مرحله دوم یا فعالیت های حین آزمون:

همه ماها خیلی دلمون میخواد که نتیجه آزمون هامون خوب بشه!واقعا آزمون آزمایشی و نتیجه اش معیار خیلی خوبی برای سنجش عملکردمونه!پس هرچه نتیجه بهتر باشه میتونیم ادعا کنیم نحوه مطالعه مون،میزان یادگیری و تسلط مون و در کل عملکردمون خوبه

فعالیت های آزمون از عصر روز قبلش شروع میشه!پس ما هم از همونجا شروع میکنیم:

همیشه برای من عصر روز قبل آزمون خیلی تایم خوبی بود!در طول این تایم درس خوندنی در کار نیست و خیلی خوبه که یه تفریح مناسب داشته باشیم!حتما این قضیه رو جدی بگیرین!حتی اگه نرسیدین کل برنامه هاتون رو اجرا کنین دیگه بسه!عصر پنج شنبه قبل آزمون دیگه درس نخونین!میتونین ساعاتی رو در کنار خانواده یا دوستان بگذرونین و انرژی بگیرین!هم برای روز بعد و هم برای ادامه مطالعه از شنبه

شب قبل آزمون هم باز درس خوندن نداریم!بهتره توی این تایم وسایل آزمون فردا رو آماده کنین...همه اون چیزهایی که برای آزمون آزمایشی و کنکور نیاز دارین!این وسایل از همین الان تا روز کنکور بهتره کم یا زیاد نشن!تا جایی که میشه شبیه سازی کنین!مداد،پاک کن،تراش،دستمال کاغذی،ساعت،بطری آب،یه خوراکی مختصر،کارت ورود به جلسه و...

وسایل رو که آماده کردین،باز میتونین استراحت کنین و در کنار خانواده باشین.حتما شب قبل آزمون زود بخوابین تا خواب کافی داشته باشین!یکی از مهم ترین و اثر گذار ترین عوامل توی نتیجه آزمون خواب کافی هست!پس حتما جدی اش بگیرین!

قبل از خواب بهتون توصیه میکنم که چند لحظه ای به تلاشتون در مدت بین آزمون ها فکر کنین و ارزیابی اش کنین!تصور کنین که آزمون فردا کنکور واقعی شماست و حتما در اون موفق خواهید شد!

صبح روز آزمون سرحال و شاداب بیدار بشین و یه صبحانه مقوی میل کنین!خوردن صبحانه روز آزمون هم یکی از تاثیرگذار ترین عوامل توی نتیجه آزمونه!

بعد از اون آماده بشین برای رفتن به جلسه آزمون!باز هم یادآوری میکنم که سعی کنین تا حدی که میشه اصل شبیه سازی رو رعایت کنین!اگه روز کنکور مثلا با اتوبوس به جلسه میرین،آزمون ها رو هم با اتوبوس برین!فرم لباس پوشیدن و همه عوامل دیگه رو یکسان کنین

اینها همگی توی آرامش روز کنکور تاثیر دارن!حتی یکی از تجربه های شخصی خودم این بود که آهنگ آلارمی که روز های آزمون باهاش بیدار میشدم با بقیه روزها فرق میکرد و روز کنکور هم با همون زنگ بیدار شدم!موفقیتی که هر آزمون با شنیدن اون آهنگ تجربه میکردم یه جورایی بهم آرامش میداد و باعث شد روز کنکور هم آرامش داشته باشم و باور کنم که موفق میشم

خب!رسیدیم به جلسه آزمون:

همیشه سر ساعت8 صبح سعی کنین آزمون تون رو شروع کنین!با ساعت مچی تون زمان رو داشته باشین و مدیریتش کنین.با یاد خدا دفترچه عمومی رو باز کنین و به ترتیبی که از قبل در نظر گرفتین شروع کنین به پاسخ دادن!چون هنوز آزمون های اوله میتونین ترتیب های دیگه رو هم امتحان کنین!مثلا یه بار از دین و زندگی شروع کنین به پاسخ دادن و بعد مثلا عربی و بعد...!و ببینین کدوم ترتیب برای شما بهتره!البته حتما حواستون باشه که زیاد ترتیب عوض نکنین و همینطور اگه ترتیب رو عوض کردین جوابهارو توی پاسخ نامه اشتباه پر نکنین!

شروع کنین به پاسخ گویی...شماره سوالات در پاسخ نامه ها،ده تا ده تا جدا شدن!بهتره بعد از پاسخ گویی به ده سوال زمان تون رو چک کنین!این کار دوتا فایده داره!هم مانع میشه زمان از دستتون در بره و هم از اینکه زود به زود و مکرر هی ساعت تون رو چک کنین جلوگیری میکنه!اینطوری مدیریت زمان راحت تر میشه.همچنین بعد از چک کردن زمان،شماره سوالی رو که میخواین شروع کنین توی دفترچه و پاسخ نامه چک کنین که یکسان باشن!!ممکنه در اثر بی دقتی پاسخ سوالی رو توی جای سوال قبلی که نمیدونستین پر کرده باشین و به همین منوال همه رو غلط بزنین!با چک کردن هر ده سوال،اگه چنین اتفاقی هم رخ داده باشه اصلاحش خیلی زمان نمیبره!

وقت دفترچه عمومی که تموم شد حتما حتما اون رو کنار بذارین!!حتی اگه مسوول سرجلسه ازتون دفترچه رو نگرفت خودتون با خودتون روراست باشین و به پاسخ گویی به سوالات عمومی ادامه ندین!!

بین دفترچه عمومی و اختصاصی میتونین چند لحظه استراحت کنین و خوراکی ای میل بفرمایین!

و بعد با یه انرژی دوباره و مضاعف به پاسخ دادن سوالات اختصاصی بپردازین!

بهتره از همین اول تکنیک های آزمون دادن مثل ضربدر و منفی یا زمان های نقصانی رو رعایت کنین!!میدونم که اکثرتون با این تکنیک ها آشنایی دارین ولی برای اطمینان توضیح مختصری میدم:

توی تکنیک ضربدر و منفی شما با این دو علامت سوالهارو دسته بندی میکنین!وقتی در حال پاسخ گویی هستین اگه به سوالی رسیدین که خیلی وقت گیره و ممکنه زمان زیادتری از حد استاندارد ببره جلو شماره سوال یه دونه ضربدر میزنین و ازش رد میشین!همینطور اگه به سوالی رسیدین که جوابش رو اصلا نمیدونین جلو شماره سوال یه علامت منفی میذارین.و بعد از تمام شدن همه سوالات یه درس برمیگردین و به سوالات ضربدر دار میرسین!و اگه سوالی رو دیدین که جلوش علامت منفیه دیگه وقتتون رو تلف نمیکنین تا دوباره سوال رو بخونین و بعد یادتون بیاد که این سوال رو بلد نبودین!

یه تذکر هم باید اینجا بدم که این تکنیک رو با علامت های مختلفی میشه اجرا کرد و فرقی نمیکنه چه علامتی باشه!فقط حواستون باشه هرعلامتی استفاده میکنین همیشه همون رو استفاده کنین تا براتون معنی دار بشه!یادمه توی یه آزمون دوستی خواسته بود این تکنیک رو اجرا کنه و برای هر سوالی یه علامت استفاده کرده بود!!!آخر کار نمیدونست مثلثی که کنار شماره سواله یعنی چی؟مثبت یعنی چی و دایره یعنی چی؟؟!!

در تکنیک زمان های نقصانی،از زمان استاندارد تعیین شده برای هردرس چند دقیقه کسر میکنین.مثلا برای دروس عمومی میدونیم که توی کنکور زمان ها برای ادبیات18 دقیقه،عربی20 دقیقه،دین و زندگی17 دقیقه و زبان 20 دقیقه هست!ما میایم و تایم هر کدوم رو به 15دقیقه کاهش میدیم!با این کار یه 15 دقیقه هم در آخر اضافه میاریم و میتونیم اون رو به هر درسی که بیشتر نیاز به پاسخ گویی داشت یا بیشتر بلد بودیم اختصاص بدیم!

دقت کنین که حتما با اتمام وقت هر درس،سوالاتش رو کنار بذاریم و بریم سراغ درس بعدی!!به هیچ وجه زمان یک درس رو برای درس دیگه نذارین!!به جز به همین شکل استفاده از زمان های نقصانی!با این روش فقط مجاز هستین3 دقیقه ای که از ادبیات کسر کردین رو در صورت نیاز به مثلا عربی اختصاص بدین!شرطمون هم یادتون نره!این کار فقط در 15 دقیقه آخر اتفاق میفته!زمانی که ما تقریبا همه سوالات همه درسها رو دیدیم و میتونیم قضاوت کنیم که زمان رو به کدوم درس بدیم!بدیهیه که میشه این زمان رو بین دو درس یا بیشتر هم تقسیم کرد!

در هرصورت(چه با استفاده از این تکنیک و چه بدون استفاده) باید حتما زمان مخصوص هر درس رو بلد باشین!همچنین تعداد سوالات هر درس رو!!این نکته رو هم حتما جدی بگیرین چون واقعا گاهی وقتها پیش میاد که ندونستن همین نکته باعث میشه نتیجه لازم رو نگیرین!!حتی این اتفاق برای داوطلبان خیلی خوب هم اتفاق میفته مثلا برای یکی از دوستانم که الان پزشکی شهکرد میخونه!!با غفلت از همین نکته صفحه آخر شیمی رو توی کنکور از دست داد و شاید نتیجه اش اونقدری که باید خوب نشد!

نکته بعدی تمرکزه!حتما سعی کنین تمرکزتون رو سر جلسه آزمون حفظ کنین!به هیچ وجه حواستون به اطراف پرت نشه!!از این که به پاسخ نامه بغل دستی تون نگاه کنین اکیدا خودداری کنین!ممکنه با دیدن پاسخ نامه پر شده اون انگیزه تون رو از دست بدین درحالی که واقعا معلوم نیست چجوری اونهارو پر کرده باشه!!

توی کنکور،بعد از اتمام جلسه با دوستان که حرف میزدیم دوستی بود که شیمی اش رو از35 سوال 34 سوال رو پاسخ داده بود!!ولی افسوس که بعد از اومدن نتایج فهمید خیلی ها غلط بودن!پس پر بودن پاسخ نامه ملاک نیست!

نکته بعدی راجع به سوالات شک داره!!به نظر من این سوالات رو سر جلسه آزمون جواب ندین!!اگه درست از آب دربیاد به ظاهر نتیجه تون رو بهتر نشون میده در حالی که با اطمینان کامل بهش پاسخ ندادین و یه جورایی فریب دادن خودمونه!و اگه غلط از آب دربیاد که بازم واویلا!!که با نمره منفی اش اون سوالهایی که درست زدیم رو هم از بین میبره!

سعی کنین تا آخر جلسه بشینین و به سوالات جواب بدین!!شاید اوایل خیلی سخت باشه و خسته بشین ولی کم کم عادت میکنین!

از بردن ماشین حساب و تلفن همراه،چک نویس و هر وسیله اضافی با خودتون جلوگیری کنین!!سوالات رو توی خود دفترچه حل کنین و تمام محاسباتش رو دقیق خودتون انجام بدین و حتما گزینه درست رو توی دفترچه سوال هم علامت بزنین!!

و نکته آخر اینه حتما بعد از پاسخ دادن به هر سوال،اون رو توی پاسخ نامه علامت بزنین!!اینکه بخواین برای صرف جویی در وقت،سوالات رو چند تا چندتا وارد کنین یا همه سوالات رو آخر جلسه توی پاسخ نامه وارد کنین ریسک بالایی داره و به نظر من کار عاقلانه ای نیست!

ان شاءالله با نکاتی که عرض کردم،بیش از پیش توی آزمون دادن تون موفق باشین و نتیجه بهتری بگیرین!

این هفته باز هم مسابقه تراز خواهیم داشت!منتظر نتایج درخشانتون هستیم!

مثل همیشه شاد و موفق باشین!تاريخ : چهارشنبه 8 آبان1392 | 17:1 | نویسنده : Amin |
یه سلام جانانه به دوستای کنکوری سختکوشمون

خوبین؟برای آزمون فردا که آماده هستین؟؟همه چیز مرتبه؟؟

فردا مسابقه تراز خواهیم داشت و منتظر همه تون هستیم تا بیاین و نتیجه تون رو توی هرکدوم از آزمونهایی که شرکت کردین اعلام کنین!

نتایج روز یکشنبه اعلام خواهد شد!


پ ن1:این روزها شاهد تغییرات در نویسنده ها هستیم!این تغییرات بر اساس مصلحت مدیر انجام میشه و شک نکنین به نفع تونه!بهرحال به عنوان مدیر این حق رو بهم بدین که مسائل وبلاگ رو در نظر داشته باشم و اگه لازم شد تغییرش بدم!

پ ن2:ورود دکاتیر جدید(دکتر محمد و دکتر آرزو)رو به جمعمون خوش آمد میگم.

پ ن3:خاطر نشان میکنم که بنده و دکتر مسعود هیچ مشکلی با هم نداریم!اگه دوستی میخواد باهاشون ارتباط داشته باشه میتونه با این آی دی تماس بگیره:drmokhtarimasoud

پ ن4:همونطور که توی قسمت درباره وبلاگ ذکر شده لطفا از گذاشتن نظر خصوصی تا حد امکان خودداری کنین خصوصا که هیچ آدرسی هم توی نظر خصوصی نباشه.مرسی

پ ن5:اکسیر کنکور وبلاگ مشاوره کنکوره و نظرات حاوی سوالات شخصی پاسخ داده نمیشن

موفق باشینتاريخ : پنجشنبه 25 مهر1392 | 20:17 | نویسنده : Amin |
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما کنکوری های عزیز

اینجانب محمد هستم ترم سه پزشکی اصفهان،این اولین پستیه که میخوام بذارم در مورد ادبیات که به شرح زیر است:

در اینجا چندتا کتاب معرفی میکنم برای این درس:

1-کتاب میکروطبقه بندی گاج

2-قرابت معنایی نشر الگو

3-تاریخ ادبیات کلک معلم و رمزینه

4-املا و لغت کلک معلم

5-آرایه های ادبی کلک معلم

البته ناگفته نماند که از همه اینها مهم تر خود کتاب درسیه!!

روش خوندن قرابت معنایی:ابتدا خود اشعار کتابهای درسی رو میخونیم و سعی میکنیم خوب معنی شون رو بفهمیم و بعد سراغ تست زدن میریم.واقعا رمز تسلط روی این بخش تمرین و تکرار بیشتر هستش

روش خوندن املا و لغت:ابتدا معنی کلمات رو از روی منبعی که معرفی شد یاد میگیریم که این روش هم برای تست های لغت و هم تست های املا به کار میره،چون اگه معنی یه کلمه رو بلد نباشیم نمیتونیم توی جمله تشخیص بدیم که غلط به کار رفته یا درست!مثلا کلمات خار و خوار هردوتاش در جای مخصوصش به کار میره و درست هم هست!ولی خب ممکنه توی یه تستی به اشتباه به جای همدیگه اومده باشن

بعد از یادگیری معنی هم سراغ تست زدن میریم

روش خوندن تاریخ ادبیات:این قسمت بهتره از روی کتاب کلک خونده بشه چون به صورت جمع بندی شده توی این کتاب وجود داره و میشه راحت تر کل آثار یه نویسنده رو یکجا خوند و یاد گرفت!ولی از روی کتاب درسی آثار خیلی از نویسنده ها به صورت پراکنده وجود داره و باز هم در آخر تست کار بشه

و اما بخش سخت آرایه های ادبی:ابتدا مفهوم هر آرایه رو از روی منبع معرفی شده میخونیم و یاد میگیریم.بعد سعی میکنم خودمون با استفاده از اطلاعاتی که بدست آوردیم،آرایه های ادبی اشعار کتاب درسی رو بدست بیاریم و کار کنیم.و برای تسلط بیشتر تست های متنوع از اشعار خارج کتاب درسی رو کار میکنیم

روش خوندن زبان فارسی:بخش هایی از زبان فارسی که حفظی هستن مثل ویرایش و علامت گذاری ها رو بهتره از روی خود کتاب درسی بخونیم و بیشتر مرور خود همین مطالب اهمیت داره.

و قسمتهایی مثل جملات چند جزئی،انواع افعال و... بهتره اول لیست شون رو از روی کتاب درسی بخونیم و یاد بگیریم و بعدش باز بریم سراغ تست زدن!در مورد کلمات مشتق،مشتق-مرکب و تشخیص نقش کلمات در جمله هم همینطور!باید اول مبنای مطالب رو از کتاب درسی میخونیم و بعدش تست کار میکنیم!در کل برای اینجور مباحث تسلط با تمرین و تست زدن بدست میاد!

آخر همه بخش هایی که اشاره به تست زدن شد به نظر من بهترین منبع کتاب میکروطبقه بندی گاج هستش،و اگه کسی خواست بیشتر کار کنه علاوه بر این کتاب میتونه از منابع دیگه هم استفاده کنه

در مورد پاسخ دادن به سوالات سر جلسه آزمون یا کنکور هم سعی کنین تست های وقت گیر مثل شمردن واج تکواژ و واژه یا تعداد کلماتی مثل مشتق و... رو بذارین برای آخر!اینطوری هم خدای نکرده وقت کم نمیارین و هم توی پاسخ دادن عجله نمیکنین!چون توی پاسخ دادن به این سوالات احتمال اشتباه خیلی زیاده!

در آخر هم ازتون به خاطر حوصله ای که به خرج دادین و متن رو تا آخر خوندین تشکر میکنم و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.


ضمن تشکر از دکتر محمد به خاطر پست عالی اش،باید خاطر نشان کنم که ایشون با روشش ادبیات کنکور تجربی91 رو 90 درصد زده!!باشد که این روش مورد توجه قرار گیرد و شما هم ان شاءالله درصد خوبی توی کنکور کسب کنین.

موفق باشین

امینتاريخ : شنبه 20 مهر1392 | 23:19 | نویسنده : Dr Mohammad |
سلام!!بازم اومدیم!!

اومدیم توی ماه جدید و برنامه جدید تا باز با شما باشیم!امیدوارم از دستمون ناراحت نشده باشین.واقعا خودم از این وضع خیلی ناراحت بودم!خداروشکر امروز نت وصل شد و بدو بدو اومدم که یه پست بذارم چون احتمال داره هر لحظه بازم قطعش کنن :دی!!

خب احوال شما چطوره؟؟سرحال و با انرژی دارین ادامه میدین دیگه درسته؟؟یکم میخوایم در مورد این یکماه حرف بزنیم پس بزن بریم:

دوره مرور و آزمون های جمع بندی شروع شده و تسلط روی درسها روز به روز بیشتر!واقعا باید بهتون خداقوت بگم!اگه دارین الان تلاش میکنین و ادامه میدین همین الان بهتون قول میدم جزو موفق های آزمون سراسری سال92 خواهید بود!

این روزها دغدغه خیلی از داوطلب ها اینه که خیلی از درسها مونده و مرور نشده و اون چیزهایی که قبلا خونده بودیم هم یادمون رفته!و نگرانی اینکه از بقیه عقب موندن مانع پیشرفتشون میشه!

اگه شما هم از این دسته افراد هستین توجه کنین:

طبق بررسی های روانشناسی اصولا چیزی به نام فراموشی نداریم!حداقل توی این مورد که قبلا یه مطلب رو خوندیم و خوب یاد گرفتیم و حتی یکبار هم در طول سال آزمونش رو دادیم،دیگه مغز اون مطلب رو فراموش نمیکنه!بلکه یه جایی بایگانی میکنه و اگه دوباره بریم سراغش خیلی زودتر از اون دفعه اولی که یاد گرفتیم میتونیم مطلب رو بفهمیم!این از این!

دوم اینکه خیلی از این احساس فراموش کردن ها کاذبه!یعنی چی؟یعنی اینکه مثلا من قبلا یه نکته شیمی رو خوندم و الان که چندماه گذشته دوباره در حالت عادی تو خونه اون صفحه رو باز میکنم و سعی میکنم اون نکته رو یادم بیارم!وقتی چند ثانیه میگذره و یادم نمیاد خیلی نگران میشم و روحیه ام رو میبازم که ای دل غافل همه چیزها یادم رفته!!

دقیقا این حالتیه که برای خیلی از کنکوریها میفته!اینجا هم باید عرض کنم که دارین اشتباه میکنین و در حقیقت اون مطلب رو فراموش نکردین!بلکه این اتفاق میشه گفت یه نوع تنبلی مغز و حافظه اس!!وقتی توی شرایط عادی از حافظه مون میخوایم یه چیزی رو به یاد بیاره حافظه از سر تنبلی قضیه رو جدی نمیگیره و سعی نمیکنه یادش بیاد!برعکس اگه سر جلسه آزمون باشیم و واقعا قضیه جدی باشه میبینیم که همون نکته یادمون میاد و ازش توی حل سوال و زدن تست استفاده میکنیم!شاید این تجربه برای خیلیها اتفاق افتاده باشه!

پس نگران نباشین!با یه مرور ساده و حل آزمون میتونین مطالب رو دوره کنین و اطمینان داشته باشین که بیش از90 درصد مطالبی که قبلا خوندین رو یادتونه!

خب...توی خرداد ماه معمولا آزمون های سه روز یکبار رو مشاوران توصیه میکنن!این کار واقعا سودمنده و اکیدا توصیه میشه که حتما جدی بگیرین و انجام بدین!حالا زمانش میتونه متفاوت باشه!میتونین از یه هفته قبل یا قبل تر شروع کرده باشین یا میتونین از همین امروز شروع کنین یا یه مقدار دیرتر!ولی دیگه کمترین مقدارش دو هفته قبل از آزمون سراسری هست!

بهترین آزمون ها هم برای برگزاری کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور سالهای پیشه!واقعا کنکور سالهای قبل رو جدی بگیرین چون هر سال تعدادی سوال تکرار میشه!مثلا توی کنکور91 دوسوال زیست شناسی تکراری بود و قبلا توی کنکور85 و 89 مطرح شده بود!!

نکته مهم تر تحلیل کردن آزمون هست که واقعا میتونم بگم مهم تر از خود آزمون دادنه!این قسمت رو حتما جدی بگیرین و بعدازظهر همون روز آزمون یا نهایتا روز بعدش تحلیل رو انجام بدین!با تحلیل آزمون میتونین به نقطه ضعف های خودتون پی ببرین و اونها رو اصلاح کنین!واقعا این آخرین و بهترین فرصت برای اصلاح اشتباهاته!ترجیحا اشتباهات و بی دقتی هاتون رو یادداشت کنین و اونها رو مرور کنین تا دیگه تکرار نشن!

نکته بعدی که بارها توصیه کردم ولی باز هم باید عرض کنم:دیگه توی این یکماه منبع مطالعاتی جدید وارد کارتون نکنین!همون منابعی رو که قبلا استفاده کردین و خوندین رو مرور کنین!فقط از کتابهایی که آزمون های سراسری دارن مثل کتاب زرد کانون یا دور دنیا در4ساعت گاج میتونین به عنوان منبع جدید استفاده کنین!

یادتون باشه که توی این یکماه عادات مطالعه و آزمون دادن تون رو اصلاح کنین و خودتون رو برای شرکت در آزمون سراسری آماده کنین!

توی این یکماه مرور خود کتابهای درسی فراموش نشه!!

هرکس تا اینجا اومده قطعا موفق خواهد شد پس دست از تلاش برندارین و ادامه بدین!دیگه چیزی به موفقیت نمونده!

یه نکته هم در مورد عزیزان سال سوم دبیرستان عرض کنم(البته واقعا شرمنده شون شدم که قرار بود یه پست براشون بذارم ولی خب اتفاقات اخیر و عدم دسترسی مانع شد):

واقعا امتحانات نهایی رو جدی بگیرین و از همین الان خوندن برای امتحان رو خوندن برای کنکور بدونین!بخشی از رتبه کنکورتون رو نمرات همین امتحانات رقم میزنن!بعد امتحانات نهایی و برای برنامه ریزی تابستون ان شاءالله در خدمت عزیزان سال سومی خواهیم بود!

 همچنان با شما هستیم و تنهاتون نمیذاریم تاااااااا بفرستیمتون دانشگاه!

فعلا....بدرود

پ ن:به زودی نظرات تایید میشن!تاريخ : چهارشنبه 8 خرداد1392 | 15:47 | نویسنده : Amin |
همه ما اصرار داریم که ادامه بدین و تا آخر امیدوار باشین!خیلی خوشحالم که بعضی از دوستان واقعا حرفمون رو قبول میکنن و بهمون اعتماد می نمایند!

ولی این یکی حرف ما نیست:

حرف یکی از کنکوریهاس که خودش تجربه کرده سال دوم رو،خودتون بخونین:

من اول سال وقتی به خودم گفتم 1 سال وقت دارم 2ماه اخر هم جزئش بود پس چرا الان که رسیدم به 2 ماه اخر ناامید بشم و استفاده نکنم؟من سال دومی هستم و به تمام بچه هایی که مثل من1 سال تلاش نکردند به امید سال دومن هشدار میدم که اشتباه بسیار بزرگیه و اصلا پیشنهاد نمیشه.در سال دوم بسیار اتفاقات دیگری در انتظار شماست که روح ادمو داغون می کنه!در ضمن هر کسی توانایی این مسئولیت رو نداره خییییلی سخته.من همین حالاشم رتبه پارسالمو به زور میارم!خلاصش بگم خانم ها اقایون نترسید.اگر غصه کم کاریهیتان را در این فرصت باقی مانده بخورید یعنی 2ماه به کم کاریتان اضافه کردید.اصلا به فکر چند ماه و چند روز باقی مانده نباشید فقط بدون توجه به  افکار منفی به جلو قدم بردارید چون غیر از این کار دیگری از شما ساخته نیست!در ضمن توکلتون به خدا باشه بدونید اگر الان با انرژی و بدون کم کاری بخونید و تمام تلاشتونو بکنید حتما خدا هم کمک می کنه پاسخ تلاشتونو میده.ایمانونو بالا ببرید نتیجه را به خدا بسپارید.شما فقط روز کنکور حق دارید از خدا طلب کمک کنید روزهای فبلش باید تلاش کنید.خدا مفتی چیزی رو به کسی نمیده.این حرفا رو جدی بگیرید و سال دوم رو از ذهنتون بیرون کنید.اینا تجربه های من بود که بهای سنگینی داشت امیدوارم درک کنید

...

 پ ن:مسابقه ساعت مطالعه رو دیگه نخواهیم داشت!تاريخ : شنبه 31 فروردین1392 | 13:16 | نویسنده : Amin |
بازم سلام!سلامی جانانه همراه خداقوت خدمت همه شما اکسیری های درس خون!!

چه خبر؟درسها چطوره؟از این روزهای بهاری خوب استفاده میکنین؟؟

تو این پست میخوایم یکم به مسائل درسی توی ماههای پایانی بپردازیم!اینکه چه باید کرد و چه نکاتی رو باید رعایت کنیم تا نهایت بهره رو ببریم!

درسها رو به اتمامه و آزمونهای نیمه جامع شروع شده!کم کم بوی کنکور داره میاد!ولی انگاری با نزدیک تر شدن کنکور بوی ناامیدی هم احساس میشه!

نکنه شما هم از اون دسته دانش آموزایی هستین که الان ناامید شدین و دست از درس خوندن کشیدین؟؟؟نکنه فکر میکنین خیلی عقب هستین و همه ازتون جلو زدن؟؟

دوستان تجربی میدونن توی فصل پنجم زیست سال چهارم به مبحثی داریم به نام برتری افراد ناخالص!این قسمت رو شاید برای زدن توی کنکور کامل خوندین و مسلط هستین،ولی تا حالا واقعا به این مطلب فکر کردین؟؟؟

توی اغلب نقاط جهان افراد سالم و ناقل بیماری کم خونی داسی شکل به خوبی دارن زندگی میکنن و تقریبا هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد!توی زیست شناسی اصطلاحا میگیم شانس بقاشون یک هست!

ولی توی مناطق مالاریا خیز آفریقا میبینیم که افراد ناقل کم خونی داسی شکل موفق تر عمل میکنن!چرا؟چون اگه فرد سالمی مالاریا بگیره میمیره ولی اگه فرد ناقل کم خونی،مالاریا بگیره جون سالم به در میبره!پس شانس بقای افراد سالم به 0/8 میرسه ولی شانس بقا افراد ناقل کم خونی همچنان یک میمونه!افراد ناقل کار خاصی انجام نمیدن ولی چون بقیه کم میارن اینها موفق میشن!

حالا این مطلب رو برای چی گفتم؟؟برای اینکه شرایط کنکوریها هم همینه!این روزها خیلی از کنکوریها یکی پس از دیگری دارن ناامید میشن و دست از کار میکشن!توی این شرایط هرکسی ادامه بده میتونه موفق بشه!لازم نیست کار خاصی بکنی!

 فقط کافیه ادامه بدی!

چون بقیه دست از کار میکشن موفق میشی!مثل افراد ناخالص!

حالا اگه بیشتر تلاش کنی که دیگه چه بهتر!

هنوز حدود دو ماه و نیم وقت هست و واقعا این دوماه سرنوشت سازه!اینهمه سال رو که درس خوندی توی ذهنت مرور کن!چه روزها که با سختی طی شدن و چندین سال تلاش و رحمت کشیدی تا الان شدی سال چهارم متوسطه!و الان قراره نتیجه این همه سال تلاشت رو خودت رقم بزنی!با یه کم تفکر به این نتیجه میشه رسید که جای درنگ و توقف نیست و باید تا آخر ادامه داد!موفقیت در انتظار ماست!

برای مدت باقیمونده چند تا نکته رو باید خدمتتون عرض کنم:

اولین نکته اینکه آزمون های باقیمونده رو لطفا جدی بگیرین و حتما حتما در اونها شرکت کنین!شرایط و اوضاع باید کاملا با کنکور شبیه سازی شده باشه!لباس،وسائل،صبحانه،شب قبل آزمون و... همه باید مثل کنکور باشه!

دوم اینکه از این به بعد دیگه کتاب یا هر چیز کمک آموزشی جدید رو وارد سیستم مطالعه تون نکنین مگه کتاب های مرور و جمع بندی!مثل زرد قلمچی یا... و سعی کنین کتابهای درسی و کتابهای کمک آموزشی قبلی رو مرور کنین!

اوقات استراحت رو واقعا به استراحت بپردازین نه اینکه بشینین با دوستانتون راجع به کنکور صحبت کنین!البته تا حدی به آرامش فرد کمک میکنه ولی زیاده روی در این کار خیلی ضرر داره و استرس و نگرانی ایجاد میکنه!

خواهشا کاری به مقدار درس خوندن دوستانتون نداشته باشین!همیشه تاکید شده که با خودتون رقابت کنین و خودتون رو با هدفتون مقایسه کنین!

یه نکته خیلی مهم اینه که اکیدا توصیه میکنم به شایعات گوش ندین!اینکه امسال قراره کنکور آسون باشه یا سخت،اینکه کدوم درس رو امسال سخت تر میدن و...!اینها همه شون حرفهای بی اساسه که تنها هدفشون منحرف کردن شما از مسیر اصلی درس خوندن و موفقیته!

این روزها بازار یه عده متقلب هم خیلی داغ میشه!کسانی هستن که با ادعاهای کاذب مهندسی معکوس و... سعی دارن توجگه کنکوریها رو به خودشون جلب کنن!به هیچ وجه سراغ این چیزها نرین!هیچ کس با ترفند و دوز و کلک نتونسته رتبه خوبی بیاره!و تکنیک هایی که یاد میدن یا اصلا کارایی ندارن و یا در بعضی موارد جواب میدن که اونهم به جایی نمیرسه!!

نکته بعدی مساله خواب و بیداری هست!روز کنکور باید صبح زود بیدار بشین و سرجلسه آماده پاسخ گویی به سوالات باشین!برای این کار باید عادت کنین!آخرین فرصت برای تنظیم ساعت خواب و بیداری الان هست!و اگه دیر بشه موفق نخواهید شد!پس از همین روزها خودتون رو عادت بدین که شبها زودتر بخوابین و صبح ها زود از خواب بیدار بشین تا شب کنکور و صبح روز کنکور موفق عمل کنین!

حتم داشته باشین که هرکسی که تلاش کرده باشه خدا مزدش رو میده!به تلاشتون ادامه بدین و نتیجه رو بسپارین به خودش!

اصلا نگران و ناامید نباشین!بنده و دیگر دکاتیر و همچنین دکتر سهند که یکی از رتبه های برتر کنکور91 هستن و تازه به جمعمون اضافه شدن همراه شما خواهیم بود تاااااااااااااااااااااااااااااااا خود کنکور92

 پس طاقت بیار رفیق!!!تاريخ : سه شنبه 27 فروردین1392 | 13:31 | نویسنده : Amin |
سلام!با یه آپ جدید در خدمتتون هستم!

خوبین؟خوشین؟عید خوش گذشت؟؟

درست چند روز قبل عید بود که یه پست برای درس خوندن تو عید گذاشتم و با هم در این مورد بحث کردیم!میدونم که خیلی هاتون بعد از خوندن پست به خودتون قول دادین که توی عید حسابی بترکونین و پیشرفت داشته باشین!

اون خیلیا الان دو دسته هستن!هشداری که توی همون پست داده بودم این دو دسته رو از هم تفکیک میکنه!یه دسته کسانی که هم به خودشون قول دادن و هم به قولشون عمل کردن

و دسته دوم کسانی که حواسشون یکم پرت شد و تا به خودشون اومدن دیدن عید گذشته و اونها ازش استفاده نکردن!

به دسته اول واقعا تبریک میگم و یه خداقوت جانانه رو همچنین!!

و به دسته دوم میگم هنوز دیر نشده!احساستون رو درک میکنم!میدونم الان چقدر استرس دارین و البت عذاب وجدان،از اینکه درس نخوندین!فکر میکنین دیگه همه ازتون جلو زدن و کار از کار گذشته!هدفتون رو خیلی دوووور از خودتون میبینین و فکر میکنین دیگه نمیشه بهش رسید!سال اولی ها میگن دیگه میذاریم برای سال بعد ولی از این غافل هستن که سال بعد هم ممکنه همین اتفاق بیفته!نمیدونن که با کمال تعجب بعضی از سال دومی ها هم میگن میذاریم سال بعد!!!!خصوصا دخترا که از خدمت هم نمیترسن!

باید عرض کنم که این تصور اشتباهه!در هر وضعیتی که هستین،از عید استفاده کردین یا نکردین،الان وقت تلاش و ادامه دادنه!نباید بایستین و ناامید بشین!خیلی از کنکوریها الان مثل شما هستن ولی مثل شما الان این مطلب رو نمیخونن یا جدی نمیگیرن و ناامید میشن!و شما هستین که ازشون جلو میفتین!

تازه علاوه بر این گروه یه گروه دیگه هم هستن که اگه یادتون باشه توی همون پست قبل عید بهشون اشاره کردم!گروهی که هنوز هم در خواب غفلت به سر میبرن و تا خرداد به خودشون نمیان!پس میتونین از اینها هم جلو بزنین!

توی پست های بعدی بیشتر به این موضوع میپردازیم!فردا آزمون دارین!چه خونده باشین و چه نخونده باشین حتما تو آزمون شرکت کنین!ان شاءالله موفق خواهید شد و نتیجه ای رو که میخواین میگیرین!

این آخرین پست بنده قبل از رفتن به دانشگاه هست!فردا دیگه باید ما هم نقل مکان کنیم به اصفهان و برگردیم به دانشگاه و ادامه ترم دو پزشکی!

فعلا بدرود!

پ ن:امیدوار آهنگ وب براتون پخش بشه!بی ربط با وضعیت ناامیدی این دوران نیست!تاريخ : پنجشنبه 15 فروردین1392 | 15:12 | نویسنده : Amin |
بازم سلام خدمت همه دوستان!

خیلی خوشحالم که اکثر دوستان از وبلاگمون رضایت دارن،خصوصا تشریف فرمایی  دکترمسعود خیلی در این مساله نقش داشت!

استقبال تون از وبلاگ و پیشرفت های شما دوستان باعث دلگرمی ما میشه!ان شاءالله بازدید کنندگان اکسیر توی کنکور سراسری بهترین نتیجه رو میگیرن!

و اما بریم سراغ مسابقه مون:

1-ترنم:94ساعت....تراز(7730 گزینه2)

2-ایسان:86ساعت تراز(7497 قلمچی)

3-آیدا م:80/5ساعت تراز(6816قلمچی)

4-کیمیا:80/25ساعت تراز(6985 قلمچی)

5-سعیده:80 ساعت تراز(8200گزینه2)

6-ماریه:70 ساعت

7-گلی:50 ساعت تراز(9000گزینه2)

8-مهدیس:40 ساعت تراز(7021 قلمچی)

9-تائب:38ساعت تراز(5200 قلمچی)

10-فرناز:35ساعت

10-فرزانه:35ساعت تراز(6797 گاج)

10-نگین:35 ساعت تراز(9400گزینه2)

پس بقیه کجا هستن؟؟خیلیا نیومدن ساعت مطالعه شون رو بگن!ان شاءالله از هفته بعدی باز سر بزنن!

واقعا جا داره به این12 نفر تبریک بگم ترازهای همه تقریبا خیلی عالیه!ان شاءالله بهتر هم میشه!

این سه ماه ماه های پیشرفته!واقعا اگه تلاشتون رو بکنین قول میدم که همه تون پیشرفت های چشم گیری داشته باشین!تجربه دو سال کنکوری بودن بنده اینو بهم میگه!

پس با تمام قوا به پیش!!

و این پست رو دوست دارم با یه سوال ترکیبی زیست شناسی که پارسال طرح کردم خاتمه بدم:

+با کمبود اکسیژن و اختلال در تنفس هوازی اثر کدامیک از هورمونهای زیر بیشتر مختل می شود؟؟(با فرض بر اینکه به غیر از هورمونها کارهای سایر قسمتهای بدن مختل نشود)

1-تیروکسین          2-آلدوسترون             3-گلوکاگون           4-کورتیزول

امیدوارم پاسخ صحیح رو بتونین بگین!از فصل چهار سال سوم و فصل هشتم پیش دانشگاهی کمک بگیرین!

در آخر روز جمهوری اسلامی ایران وهمچنین پیشاپیش روز طبیعت رو تبریگ میگم!ان شاءالله به همتون خوش بگذره!

موفق و امیدوار باشین

تاريخ : دوشنبه 12 فروردین1392 | 16:43 | نویسنده : Amin |
یه سلام بهاری به همه دوستان!!

خوبین؟عید خوش میگذره؟؟

چند روزی کمتر سر میزدم!واقعا نیاز به استراحت داشتم...

اما از این به بعد زودتر میام!

درسها چطورن؟؟میخونین؟؟میدونم بعضی هاتون الان با خوشحالی جواب مثبت میدین و بعضی ها هم با ناراحتی و نگرانی میگن نه درس نخوندیم!نگران نباشین...هنوز هم وقت هست...میتونین شروع کنین!

مواظب باشین این فرصت باقی مونده از دوران عید رو از دست ندینا!!

اون هفته مسابقه ساعت مطالعه نداشتیم چون قرار شد چند روز اول رو اگه خواستین استراحت کنین....ولی این هفته مسابقه داریم!ان شاءالله همه با خبرهای خوب میاین

خب فعلا خدانگهدار...تاريخ : دوشنبه 5 فروردین1392 | 23:36 | نویسنده : Amin |

بازم سلام!

کنکوریهای عزیز خوبین؟؟توی این روزهای آخر و در آستانه سال جدید سرحال و بانشاط هستین؟؟

قول داده بودم راجع به درس خوندن توی عید پستی بذارم...گفتم چه موقع بهتر از حالا که بعد آزمونه و عملا از فردا پروژه عید کلید میخوره و وارد یه فاز جدید از دوره مطالعه تون میشین...

دوره طلایی نوروز!!

دوران نوروز رو همه دوران طلایی می نامند!چرا؟چون واقعا این چند هفته خیلی مهمه و اگه بتونین ازش استفاده لازم رو ببرین خیلی میتونه توی رتبه و نتیجه تون تاثیرگذار باشه.

چه دوستانی که توی آزمونهای گزینه2 شرکت میکنن و چه رفقای کانونی مون،توی عید مرور درسهای قبلی و پایه،مبحث اصلی شون محسوب میشه!شاید دغدغه خیلی از دوستان این باشه که چیکار کنیم توی عید؟از طرفی یه عالمه درس از قبل مونده و کامل نخوندیمشون و از طرفی مشاورها میگن توی عید باید مرور کرد!

میخوایم کامل موضوع رو باز کنیم!!شما مباحثی رو توی برنامه آزمون عید تون دارین و باید اونهارو بخونین!تاکید بنده هم همینه و واقعا باید همیشه هماهنگ با آزمون و برنامه اش جلو برین! پس نکته اولی که میخوام عرض کنم همینه:

*خواهشا از خودتون برنامه های عجیب غریب نسازین و اجرا نکنین!!!

با برنامه معقولی که موسسات براتون در نظر گرفتن پیش برین و مطمئن باشین بهترین برنامه همینه!چندین ساله که کنکوریهای موفق و رتبه های برتر طبق همین برنامه ها درس میخونن و نتیجه میگیرن!

حالا برسیم به نحوه خوندن درسها توی عید!مطمئنا قسمتی از درسهایی که توی برنامه تون دارین رو قبلا خوندین!حالا کم و زیادش دیگه بین بچه ها فرق میکنه!ولی خب حداقلش اینه که از هر کتابی چندین صفحه خوندین،یا شاید همه اش رو،شاید جزوه رو هم خوندین،شاید تست رو هم زدین،شاید خلاصه نویسی هم کردین و...

در هر مرحله ای از این چند مرحله مطالعه که نام بردم،هستین کارتون اینه که همین مراحل رو جلو برین و یکی پس از دیگری اونهارو تکمیل کنین!اگه کتاب درسی رو نخوندین بخونین،اگه این مرحله رو قبلا کامل کردین برید سراغ جزوه،اگه قبلا جزوه هم خونده شده برین تست بزنین و...

ممکنه درس به درس هم اوضاع فرق کنه!مثلا زیست رو کامل پیش برده باشین و فقط خلاصه نویسی اش مونده باشه ولی ریاضی هنوز تازه جزوه رو خونده باشین!اصلا مشکلی نیست!

پس نکته دومی که می خوام بگم اینه:

*هدف از خوندن در نوروز تکمیل مراحل مطالعاتیه نه فقط مرور!!

چون بعضیا فکر میکنن دیگه باید تا الان همه چیز رو خونده باشن و الان دیگه وقت مروره!و فکر میکنن بقیه رقباشون(یا دوستانشون!!) همه توی مرور هستن و خودشون عقب موندن!!نتیجه این تفکر هم بالا رفتن استرس و اضطراب و نگرانی میشه!!و عملا همین نگرانی باعث میشه نتونن درس بخونن و این فرصت رو از دست بدن!پس اصلا نگران نباشین!

از طرفی بعضی از داوطلبان شاید اعتراض کنن و بگن شما که میگین توی این فرصت تازه میتونین شروع کنین به درس خوندن،توی این زمان کم که ما نمی تونیم همه کتاب رو بخونیم،تست هم بزنیم و ...!وقتمون خیلی کمه!!

در جواب باید بگم که هدف از خوندن در نوروز اصلا اتمام کتابها نیست!اصلا فکر نکنین تا عید باید همه چیز رو تموم کنین!کنکور تیرماه برگزار میشه و تا اون زمان وقت دارین!توی عید هم همین که بتونین یه مقداری نسبت به قبلش پیشرفت کنین خیلی عالیه!حالا هرچقدر بیشتر تلاش کنین و بتونین بیشتر بخونین بهتره!پس نکته بعدی یادتون نره:

*توی عید قرار نیست کتابهارو تموم کنیم وروی همه کتابها ومباحث تسلط100درصد کسب کنیم!

باز توی مرور های بعدی وقت خواهیم داشت مباحثی  رو که توی عید نرسیدیم بخونیم تکمیل کنیم!

برای راحت شدن خیال عده زیادی از کنکوریهای درس خون ما میخوام یه چیزی بگم و ازش نتیجه بگیریم:

داوطلبهای کنکور در این موقع از سال 4دسته هستن:

دسته اول یه عده خاص هستن که خیلی هم تعدادشون کمه از اول سال تا الان خیلی خوب و با انرژی تلاش کردن و پیش اومدن و ازاین به بعد رو هم خوب پیش خواهند رفت!خدا خیرشون بده!!!نتیجه شون رو مرداد ماه میبینن و جزو موفق ترین ها هستن!ما با اینها کاری نداریم

یه دسته هم هستن که خیلی سرخوشن!آذر ماه توی کنکور ثبت نام کردن و دیگه اسم کنکور به گوش مبارکشون نخورده و نخواهد خورد تا روز کنکور!که با زور دمپایی یا لنگه کفش پا میشن و میرن سر جلسه کنکور،کیک و آبمیوه شون رو میل میکنن و برمیگردن!نوش جونشون!دمشون گرم!!

و اما دو دسته بعدی که الان تقریبا وضعیت شون یکسانه کسایی هستن که تا الان از وضعیت شون خیلی راضی نبودن و به نوعی کند پیش رفتن و یکم تنبلی کردن!

ولی یه دسته از این دوتا الان دیگه به خودشون اومدن و میخوان از همین حالا و توی عید شروع کنن و خوب خوب درس بخونن!به این دسته باید احسنت گفت!

واما دسته دیگه توی عید هم به خودشون نمیان و غفلت میکنن!این فرصت طلایی از دستشون میره و واقعا به طور کامل جبران پذیر نخواهد بود!!

و اما هشدار!!!این دوتا دسته رو عمدا با هم آوردم چون زیاد با هم فرقی نمیکنن!با یه تلنگر میتونن جزو موفق ها باشن و با یه ذره غفلت میتونن خودشون رو با دستای خودشون بدبخت کنن!!پس مواظب باشین!

دید و بازدید عید،برنامه های متنوع از سریال ها و فیلمهای سینمایی گرفته تا کلاه قرمزی و پسر دایی و فامیل دور و نزدیک و اینها زیاد از حد نشه!من نمیگم کامل دور این چیزهارو خط بکشین!واقعا این کار اشتباهه!تفریح و دید و بازدید لازمه!ولی زیاده روی توی هرکاری بده!و خصوصا الان خیلی گرون تموم میشه!

توی دید و بازدید مراقب خودتون باشین و زیاد هله هوله و آجیل و... نخورین که دیگه حال درس خوندن نداشته باشین!و توی مجالس هم حرفی از کنکور و اینها نزنین!!به حرفهای فامیل و دوست و آشنا هم توجه نکنین که خیلیا شاید حرفای ناامید کننده بزنن یا بخوان از درس خوندن غافل تون کنن!

درس خوندن به جای خود و تفریح هم به جای خود!پشنهاد بنده اینه که یکی دو روز اول عید رو به دید و بازدید بپردازین و بقیه اش رو درس بخونین!بعدش روز سیزده رو هم باز تفریح کنین تا خستگی تون در بره!سال بعد ان شاءالله امسال رو جبران میکنین و در حالی که این موقع ها دیگه از دانشگاه برگشتین خونه با خیال راحت میتونین تفریح کنین!

 مطمئن باشین این وقت باقیمونده واقعا برای موفق شدن کافیه و اگه تلاش کنین و ناامید نشین توی کنکور92 به هدفتون خواهید رسید!

امیدوارم عرایضم به دردتون خورده باشه و الان با اراده محکم تر و اشتیاق بیشتر برین سراغ تحلیل آزمون و از فردا هم اجرای برنامه نوروزی!

اگه سوالی داشتین درخدمتیم...

  پیشاپیش عید همه تون مبارک!

سال92 سال موفقیت شما خواهد بود،ان کنتم درس خونین!!!

مثل همیشه موفق و امیدوار باشین!

بدرود!تاريخ : جمعه 25 اسفند1391 | 15:56 | نویسنده : Amin |

یه سلام زمستونی به همه دوستای کنکوری!خوبین؟اوضاع چطوره؟خوبه؟

بعد از مدتها گفتم یه پست خودمونی راجع به شرایط این روزها بذارم و راجع به مشکلات و مسائل درس خوندن توی ماه بهمن و اسفند و شروع درسهای پیش2 با هم حرف بزنیم

این روزها همه تون دارین مطالب آغازین پیش 2 رو میخونین و همراه با اون قسمتی از درسهای پایه رو جلو میبرین!ممکنه خیلی از شما ها خسته و ناامید شده باشین و بخش کوتاهی از وقتتون رو بتونین درس بخونین!این مسائل توی ماه بهمن و اسفند خیلی شایعه و گریبان گیر کنکورها میشه...مدام از دوستان و اطرافیان حرف های ناامید کننده به گوش میرسه و توی ذهن خودتون هم شرایط بهتر نیست...مهم ترین کاری که باید انجام بدین نادیده گرفتن حرفا و تفکرات ناامید کننده اس...یادتون باشه که هنوز حدود5ماه به کنکور مونده و این زمان زیادیه!البته نه برای اهمال کاری بلکه برای موفقیت!چند وقت که بگذره و به کنکور نزدیک تر بشین خودتون هم میفهمین که اگه از بهمن شروع میکردین میتونستین موفق بشین!

خیلیا این روزها بی انگیزه ان و یادشون رفته که اصلا برای چی درس میخونن،میرن کلاس،برا چی 4ساعت میشینن و آزمون میدن؟؟!

بیاین دوتا سفر کوتاه ذهنی داشته باشیم!یکی به حدود5ماه قبل و یکی به حدود5ماه بعد!!

برگردیم به اول مهر که تازه شروع کرده بودین به درس خوندن برای کنکور...با شوق و ذوق میرفتین دنبال کتاب ها که ببینین کدوم یکی بهتره...توی آزمون های آزمایشی ثبت نام میکردین و کلی امیدوار بودین... همه اینها برای این بود که یه هدفی داشتین و میخواستین بهش برسین...قبولی توی رشته فلان توی دانشگاه فلان!قبول داشتین که با این چند ماه درس خوندن میشه به هدف رسید؟؟مطمئنا جوابتون مثبته!حتی با این زمان میتونستین رتبه اول کشوری رو هم بدست بیارین!!بله چرا که نه؟؟مگه رتبه 1کشور از کی شروع میکنه؟؟خیلیاشون از همین اول مهر شروع کردن...خب حالا که 5ماه گذشته چی شده که خیلیا هدفشون یادشون رفته و بی انگیزه شدن؟؟؟ صبح ها دیر از خواب بیدار میشن و در طول روز هم اصلا میل و رغبتی به درس خوندن ندارن؟؟شما همون آدم هستین و هدفتون هم هنوز دست یافتنیه!!اگه شما قبول داشتین که با از اول مهر شروع کردن میشه موفق شد خب مگه الان هم چقدر گذشته؟؟با یکم تلاش بیشتر از اون موقع هنوز هم میشه موفق شد!!اگه اون وقت میشد رتبه1 شد الان هم میشه!!اگه نشه باور کنین تقصیر اراده خودتونه!ما داشتیم فردی رو که از بهمن شروع کرده و موفق شده!انتهای پست یه لینک میذارم که خودتون چندتا مثالش رو بخونین!حالا رتبه1 نه رتبه دو رقمی یا سه رقمی که میشه شد؟؟!!فقط یه اراده محکم میخواد و تلاش+امیدواری!

حالا بیاین به5ماه بعد فکر کنیم...موقع کنکور و وقتی که کنکور رو دادین...با درس خوندنتون تونستین به مقدار کافی از سوالات جواب درست بدین و فکر میکنین که به خوبی از پسش براومدین...با خیال راحت به تفریح تون میرسین..به دوستانی که توی این یکسال کمتر باهاشون وقت گذروندین...به دیدار اقوام و آشناهاتون میرین و کلی خوش میگذره...فیلمهایی رو که توی این مدت اومده رو میبینین و لذت میبرین...بازی های کامپیوتری مورد علاقه تون و...

زمان اعلام رتبه ها میرسه!میرین توی سایت سازمان سنجش....مشخصات رو وارد میکنین...نفس توی سینه حبسه و قلب تند تند میزنه...صفحه لود میشه و رتبه دلخواهتون مقابل چشماتون میاد...شادی و خرسندی اون لحظه با کدوم یکی از سختی های الان قابل مقایسه اس؟؟؟وقتی پدر و مادر که اینهمه زحمت براتون کشیدن خوشحال میشن کدوم یکی از مشکلات الانتون یادتون میاد؟؟ همه دوستان و آشنایان بهتون تبریک میگن و شما فقط وقت این رو خواهید داشت که جوابشون رو بدین...اون وقت همه این روزها با همه دلتنگی ها و سختی ها،استرس ها و نگرانی ها براتون تبدیل به یه خاطره شیرین میشه که همیشه توی ذهنتون خواهد موند!

و اینجا یه جشن درست و حسابی میگیریم به مناسبت موفقیت دوستای کنکوری!کلی شادی میکنیم و میترکونیم اینجارو!!

حالا که این پست رو خوندی در هر شرایطی که هستی...

اگه از اول مهر یا قبل تر خوب خوب شروع کردی و الان از وضعیتت راضی هستی باریک اله!همینطور ادامه بده!

اگه از اول مهر شروع کردی ولی تا حالا اونطور که باید و شاید درس نخوندی ناامید نباش و از همین الان جدی تر ادامه بده!شک نکن که موفق خواهی شد اگه تلاش کنی!

اگه الان تازه شروع کردی به خوندن هم آفرین!وقت کافی داری و با تلاش و همت میتونی خودت رو به بقیه برسونی و حتی از خیلیا جلو بزنی!

یادتون نره که خیلیا تو این دوره دست از تلاش میکشن و برا همین حتی اگه فقط ادامه بدین میتونین ازشون جلو بزنین و کلی فاصله بگیرین!

قول دادم یه لینک آخر پست بذارم که مربوط میشه به پارسال تقریبا همین موقع!میتونین برین اینجا و بخونینش!

اگه سرتون رو دردآودم عذر میخوام...ولی شاید خوندنش می ارزید نه؟شما چی فکر میکنی؟؟نظر نمیدی؟؟!

پ ن:بالاخره بعد از11سال دوباره آقا امام رضا مارو طلبید و فردا دارم میرم پابوس!یه هفته ای نیستم و وبلاگ رو میسپارم دست دیگر دکاتیر!برای همه تون دعا میکنم!هر بدی ای ازم دیدین به بزرگواری تون ببخشین و حلال کنین!فعلا خدانگهدار!تاريخ : جمعه 20 بهمن1391 | 14:7 | نویسنده : Amin |
سلاااااااام به همه!!

طبق درخواست دوستان از کتابهای دوست داشتنی ام!!!عکس گرفتم که ببینین چیارو میخونیم!البت ترم یک یکم عمومی هاش زیاده!اینها دروس ترم یک دانشگاه اصفهانه و بقیه جاها یکم متفاوته!و نکته آخر هم اینکه فقط همینها نیس!بلکه به غیر از این کتابها یه عاااالمه جزوه هم هست که باید زحمت کشید و خوند!!خیلی هم عالیه!!!

خب اولین و مهم ترین کتاب!توی این کتاب تقریبا اغلب مطالب کتاب های زیست دبیرستان رو در یه سطح بالاتر میخونیم.از بافت پوششی شروع میشه و میره تا بافت همبند و چربی و غضروف و عضله و عصبی و....!

خب حدس زدین چیه؟؟بله این شما و این کتاب بافت شناسی جان کوئیرا!!

دومین کتاب مهم ترم یک:توی این کتاب جنبه های زیستی و بالینی شیمی رو میخونیم.از آب و مطالب پی هاش و تامپون(بافر) گرفته تا کربوهیدرات ها و لیپیدها و آنزیم ها و پروتئینها و اسیدهای نوکلئیک!یکم سخته ولی خب شیرینی خودشم داره!و همین امروز امتحانشو دادیم!بله اینم بیوشیمی هارپر:

سومین کتاب که یکم ازش بدم میاد(فقط یکم) مربوط به درسیه که هیچ دانشگاهی غیر اصفهان به پزشکی هاش ارائه نمیکنه!!مطالبی که توی این درس بهش میپردازیم تقریبا همون مباحث همانند سازی دی ان ای و رونویسی و ترجمه و این حرفاست اما یکم پیشرفته تر!!خلاصه اگه دانشگاه اصفهان قبول شدین درخدمتتون هست!!بله اینم کتاب آنالیز ژن و ژنوم مربوط به درس بیولوژی مولکولی!:

چهارمین کتاب به مباحث بهداشت و سلامت میپردازه!موضوعاتش متنوعه و از حوصله این پست خارجه!بله دیگه مشخصه چه کتابی رو میگم!اینم کلیات خدمات بهداشتی:

رسیدیم به دروس عمومی!اولین کتابش یه زبان انگلیسی میپردازه!چی؟؟توضیح میخواین؟؟؟...ای بابا!!!

دومین کتاب عمومی فارسی عمومیه که خیلی دوستش داشتم!

آخرین کتاب هم اندیشه اسلامی1 هست!اینم خوب بود!یه سری استدلال درباره اثبات وجود خدا و معاد و...داشت،در کل بهتر و دوست داشتنی تر از دین و زندگیهاس!

امیدوارم از این پست خوشتون اومده باشه!بازم باید عرض کنم برای همین درسها و همچنین درس فیزیک پزشکی کلی جزوه میخونیم!!

ترم بعد هم همچین پستی میذارم و کتاب های ترم2 رو خدمتتون معرفی میکنم!

موفق و امیدوار باشین!!تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن1391 | 0:20 | نویسنده : Amin |
یه سلام عصر جمعه ای به همه دوستان!خدا قوت!امیدوارم از این یه هفته به خوبی استفاده کرده باشین و آزمون امروز رو هم به خوبی داده باشین!از همین لحظه میتونین ساعت مطالعه این هفته تون رو بگین!ان شاءالله شب هم بنده هستم اگه سوالی داشتین جواب میدم...دور ور بر ساعت9-10

ببینیم این هفته برنده سخت کوش مون کیه؟؟؟!!

فعلا....تاريخ : جمعه 29 دی1391 | 16:25 | نویسنده : Amin |
بازم سلام خدمت دوستان گرامی!

یکشنبه شب اولین جلسه پرسش و پاسخ به خوبی و با استقبال گرمتون برگزار شد!

بعضی از دوستان اطلاع نداشتن و درخواست کردن که یه جلسه دیگه هم بذاریم!این جلسه فرداشب خواهد بود!

جلسات بعدی ای که برگزار میشه تقریبا میفته آخر های بهمن یا اوایل اسفند!

پس وعده ما فرداشب راس ساعت۹ شب!

دکتر زهرا،دکتر پریسا،دکتر میلاد و دکتر امید اعلام آمادگی کردن برای فردا شب!بنده هم که هستم!

امیدوارم نت بنده هم دیگه ایرادی نگیره!

فعلا بدرود!تاريخ : سه شنبه 19 دی1391 | 17:35 | نویسنده : Amin |
بهتره این مسابقه رو زودتر شروع کنیم که وقتون زیاد گرفته نشه

دوستان اگه میتونین زمان درس خوندنتون رو با کرنومتر بگیرین حتی وقتی میخواین برین کتابی رو بردارین کرنومتر رو نگه دارین اگه کرنومتر ندارین از یه ساعت استفاده کنین رو 12 تنظیمش کنین و هر وقت نمی خواین بخونین باطریشو بردارین

از فردا هر روز ساعت مطالعه تون رو بنویسین ساعت 9 شب روز جمعه بیاین تو همین پست و ساعت مطالعه تک تک روزا و جمع کلشونو بنویسین


دوستان دقیقا همینطور که دکتر زهرا گفتن باید ساعتتون رو دقیق اندازه بگیرین!و هر روز سعی کنین بیشترش کنین!هر هفته افرادی که بیشترین ساعت رو داشتن و همینطور بیشترین پیشرفت رو،توی پست نوشته میشن!
امیدوارم یه رقابت سالم با هم داشته باشین و با کمک هم پیشرفت کنین!امین
تاريخ : دوشنبه 18 دی1391 | 14:7 | نویسنده : Amin |
سلام دوستای گلم

دیشب خیلی شب خوبی بود به من که خیلی خوش گذشت امروز صبح که دیدم 196 نظر تایید شده باورم نمیشد از دکتر پریسا و دکتر نرگس خیــــــــــــلی ممنونم دیشب حسابی گل کاشتن به هر حال خیلی خوشحالم که تو جمع بچه های درسخونی مثه شمام امیدوارم همتون نتیجه زحمتاتون رو بگیرین اگه موافق باشین هر چند وقت یه بار از این برنامه ها بذاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من بین سوالاتون متوجه شدم که خیلی از بچه ها با ساعت مطالعه شون مشکل دارن اگه موافق باشین یه مسابقه با هم برا بالا بردن ساعت مطالعه بذاریم؟؟؟؟؟؟؟


راستی هیچ کس از دکتر امین خبری نداره من دیگه واقعا دارم نگران میشم

تاريخ : دوشنبه 18 دی1391 | 10:12 | نویسنده : Amin |
سلام!

اولین جلسه پرسش و پاسخ روز یکشنبه ساعت9شب توی همین پست برگزار میشه!

تقریبا بیشتر دوستان این ساعت رو گفته بودن برای همین این ساعت تعیین شد!

تا این لحظه دکتر زهرا و دکتر نرگس اعلام آمادگی کردن که به بنده کمک کنن و به سوالات جواب بدن!

یه مهمون ویژه هم داریم که از رتبه های برتره و بهمن ماه میشن دانشجوی پزشکی اصفهان!دکتر پریسا!ایشون هم در پاسخ گویی به سوالات بهمون کمک میکنن!

پس وعده ما فردا شب!موفق باشینتاريخ : شنبه 16 دی1391 | 15:3 | نویسنده : Amin |
خدمت دوستان عرض کنم که الان فرجه های ما شروع شده!24 دی اولین امتحانمون رو داریم!

تقریبا میشه گفت شبها به نت سر میزنم و برای همین تصمیم گرفتم یه تایم مشخصی گفت و گوی زنده توی همین وبلاگ داشته باشیم!

سوالات درسی تون رو بپرسین و همون لحظه جوابشو بگیرین!

با همدیگه تبادل اطلاعات کنین و از دانسته های هم بهره ببرین!

تجربه های سال پیشم بهم ثابت کرده که این کار توی ایجاد انگیزه خیلی تاثیر گذار و کمک کننده اس!و باعث پیشرفتتون میشه!

پس ازتون میخوام خودتون روز و ساعتش رو تعیین کنین!هفته آینده از شنبه تا جمعه من وقت دارم یکبار یا اگه استقبال شد بیشتر هم این جلسه رو بذاریم!بقیه نویسنده ها هم ممکنه وقت داشته باشن و بیان به سوالاتتون جواب بدن!

منتظر نظراتتون هستم!و زمان قطعی اش رو فردا اعلام میکنم!

پ ن:کنکوریها یه خبر خوب!ثنا خانم رتبه73 کنکور91 دوباره یه پست کنکوری توی وبلاگشون "روزگار من" گذاشتن!حتما به دردتون خواهد خورد!بخونینش!


برچسب‌ها: پرسش و پاسخ, پاسخ به سوالات, کنکور, انگیزه

تاريخ : جمعه 15 دی1391 | 14:3 | نویسنده : Amin |
موفقیت پیش رفتن است نه به نقطه ی پایان رسیدن .

دوستای عزیزم این روزا همه درگیر پیش یک اند تا ازمون بعدی فرصت کافی برای جمع بندی هست فقط حواستون باشه که درسایی رو که عقب بودین و تو این فرصت جبران کنین وبقیه درس ها ور هم اگه نیاز دارین دوباره مرورشون کنین اگه نه یک سری تست جمع بندی براشون بزنین


دوستان خواهشمندم نظر رو به صورت خصوصی نذارین چون در این صورت نمیشه جواب بدیم!امینتاريخ : سه شنبه 12 دی1391 | 19:27 | نویسنده : Amin |
دوستای گلم سلام من زهرام دانشجو ترم اول داروسازی علوم پزشکی کرمان

راستش من راه عجیب و غریبی رو طی کردم تا رسیدم به داروسازی

بعد از اینکه 5 ترم مهندسی عمران سراسری خوندم زد به سرم که کنکور تجربی بدم تا به اون چیزی که میخوام

برسم که خدا رو شکر رسیدم

اینو گفتم که هممون بفهمیم خواستن توانستن است

دوستای عزیزم من اینجام که به همه اون کسایی که مثه خودم بودن و فکر میکردن دیره کمک کنم

یا عــــــــــــــــــلیتاريخ : دوشنبه 11 دی1391 | 22:45 | نویسنده : Amin |
سلام به بروبچ کنکوری!یه خدا قوت توووپ میگم به همه اونهایی که امروز آزمون قلم داشتن!امیدوارم آزمون تون خوب شده باشه!

توی این پست مثل هفته قبل میتونین سوالاتتون رو درباره آزمون بپرسین،درصدها و ترازتون رو بگین یا هرچه میخواهد دل تنگتون.....

هرچه سریع تر هم جواب داده میشه!نهایتا تا پس فردا!چون اینجانب فردا 3فصل بافت باید بخونم و پس فردا هم امتحان میان ترم فیزیک پزشکی دارم!و امیدوارم درک کنین!

پس منتظر نظراتتون هستیم!تاريخ : جمعه 26 آبان1391 | 16:23 | نویسنده : Amin |
*.::درد واره ها::.*

دردهای من
جامه نیستند
تا ز تن در آورم
چامه و چکامه نیستند
تا به رشته ی سخن درآورم
نعره نیستند
تا ز نای جان بر آورم

دردهای من نگفتنی
دردهای من نهفتنی است

دردهای من
گرچه مثل دردهای مردم زمانه نیست
درد مردم زمانه است
مردمی که چین پوستینشان
مردمی که رنگ روی آستینشان
مردمی که نامهایشان
جلد کهنه ی شناسنامه هایشان
درد می کند

من ولی تمام استخوان بودنم
لحظه های ساده ی سرودنم
درد می کند

انحنای روح من
شانه های خسته ی غرور من
تکیه گاه بی پناهی دلم شکسته است
کتف گریه های بی بهانه ام
بازوان حس شاعرانه ام
زخم خورده است

دردهای پوستی کجا؟
درد دوستی کجا؟

این سماجت عجیب
پافشاری شگفت دردهاست
دردهای آشنا
دردهای بومی غریب
دردهای خانگی
دردهای کهنه ی لجوج

اولین قلم
حرف حرف درد را
در دلم نوشته است
دست سرنوشت
خون درد را
با گلم سرشته است
پس چگونه سرنوشت ناگزیر خویش را رها کنم؟
درد
رنگ و بوی غنچه ی دل است
پس چگونه من
رنگ و بوی غنچه را ز برگهای تو به توی آن جدا کنم؟

دفتر مرا
دست درد می زند ورق
شعر تازه ی مرا
درد گفته است
درد هم شنفته است
پس در این میانه من
از چه حرف می زنم؟

درد، حرف نیست
درد، نام دیگر من است
من چگونه خویش را صدا کنم؟


پ.ن:به امید اثرگذاری کافی میکس های متوالی!

پ.ن2:قالب در یک جمله؟تاريخ : سه شنبه 23 آبان1391 | 23:35 | نویسنده : Amin |
سلام خدمت دوستان

میخوام به طور خلاصه نحوه مطالعه درس ریاضی رو عرض کنم.

لطفا تشریف ببرید ادامه مطلب...ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه 23 مهر1391 | 11:58 | نویسنده : Amin |

خب بعد از دوروز بد قولی،وقت کردم پستی راجع به دروس بذارم

توی این پست به درس فیزیک میپردازیم که بین رشته ریاضی و تجربی مشترک هست.

سوالات فیزیک کنکور از 4کتاب مطرح میشه:فیزیک1 یعنی سال اول دبیرستان،فیزیک2،فیزیک3 و فیزیک پیش دانشگاهی

برای اینکه پست نسبتا طولانیه بهتره بریم ادامه مطلب...

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 22 مهر1391 | 23:50 | نویسنده : Amin |
قرار بود دیشب پست درسی بذارم!از این بابت عذرخواهی میکنم چون اصلا وقت نشد!ولی امشب حتما خواهم گذاشت!

امروز دوستان کانونی آزمون داشتن!امیدوارم همه از نتیجه اولین آزمون ضمن سال راضی باشن!اگه هم به نظرتون خراب کردین اصلا نباید ناامید بشین،این تاه اول راهه و هنوز وقت برای جبران هست!اگه از همین الان تلاشتون رو بیشتر کنین

همین امروز عصر که میرین کارنامه بگیرین بعدش بیاین خونه و بشینین آزمون تون رو تحلیل کنین!گفتم تحلیل نه تصحیح!!سوالاتی که غلط زدین دلیلش رو ببینین پی بوده!؟ سوالات که نزدین همینطور و...

خب فعلا...تا شب

پ ن:از نتیجه تون باخبرم کنین تو نظرات!خوشحال میشم!تاريخ : جمعه 21 مهر1391 | 14:23 | نویسنده : Amin |

خب بالاخره تونستم پست های مربوط به دروس رو شروع کنم.به زودی برای هر درس روش خوندنش رو توی یه پست عرض میکنم و راجع بهش صحبت میکنیم.

چون محبوب ترین درس برای بنده زیست هست یکم پارتی بازی کردم و اولین پست رو به این درس واقعا مهم برای کنکوریهای تجربی می پردازیم.

چون صفحه شلوغ میشه توی ادامه مطلب میذارم!پس بریم ادامه مطلب سراغ این درس شیرین!ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 7 مهر1391 | 11:58 | نویسنده : Amin |

رشته ریاضی:

آقای میلاد اصلانیان................مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان

آقای یاسین اصلانی...............مهندسی برق دانشگاه اصفهان

آقای علی هدایتی................مهندسی مکانیک دانشگاه کاشان

آقای رضا اصلانی................. فلسفه دانشگاه شهید مطهری

آقای حامد رحیمی..............مهندسی برق دانشگاه کاشان

رشته تجربی:

آقای امین لاچینانی..............پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال اول

آقای علیرضا دارچیانی.........پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

خانم معصومه رضایی..........پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای مهرداد اصلانی............پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای محمدرضا باتوانی........پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای مجید بخشیانی............پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای حامد اصلانی.............پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای احسان قلانی............پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای حمید اصلانی............پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای احسان آدینه............پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای محمد فولادی..........پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

آقای علی توحیدی..........پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیم سال دوم

رشته انسانی

؟؟؟؟

به همه این عزیزان از طرف همه همشهری هام تبریک عرض میکنم!


تبریک به همه دوستان هم استانی...و البته هم دانشگاهی و تازه... هم رشته ای!

خیلی خوشحالم که دکاتیر رو چند روز دیگه ملاقات میکنم...

*...اميد...*

برترین های آزمون سراسری از زبان گزینه2تاريخ : چهارشنبه 22 شهریور1391 | 14:46 | نویسنده : Amin |

بنابه در خواست دوستان لیستی از بهترین کتابهای کنکوری رو توی این پست میذارم!البته تا حدی که بنده با کتابهای آشنا هستم و ممکنه کتاب خوب دیگه ای هم باشه که بنده ندیده باشم!پس به عنوان یه توصیه این کتابهارو بهتون معرفی میکنم:

ادبیات فارسی:در درجه اول کتاب محوری گاج،برای تاریخ ادبیات کلک معلم،برای قرابت معنایی نشر الگو،برای لغت و املا خان های خیلی سبز،برای زبان فارسی هم خیلی سبز،آرایه هم کلک معلم

عربی:فوت و فن عربی خیلی سبز،کتاب محوری گاج

دین و زندگی:کتاب طوسی گاج،معرفت اول،کم حجم خیلی سبز

زبان انگلیسی:جامع خیلی سبز،مبتکران،برای ریدینگ هم فقط اند ریدینگ خیلی سبز

زمین شناسی:فقط کم حجم و مقوی خیلی سبز

ریاضی:ریاضیات تجربی جامع مهر و ماه،خیلی سبز،گاج

زیست شناسی:در درجه اول خیلی سبز،8000گاج،تخته سیاه،برای ژنتیک تخته سیاه یا گربه(خانه زیست)

فیزیک:خیلی سبز،گاج

شیمی:مبتکران،مبتکران،مبتکران،مبتکران،مبتکران،خیلی سبز و دیگر هیچ!

امیدوارم به دردتون بخوره!تاريخ : دوشنبه 20 شهریور1391 | 11:51 | نویسنده : Amin |

قول داده بودم پستی راجع به برنامه ریزی بذارم.توی این پست به این موضوع می پردازیم:

خب الان دیگه به اواخر تابستون نزدیک میشیم و تقریبا همه داوطلبان کنکور استارت خودشون رو از اول مهرماه میزنن.از بین خیل عظیم کنکوریها،عده ای که با هدف مشخص و برنامه ریزی شده درس میخونن میتونن تا آخر به تلاششون ادامه بدن و موفق بشن!

برنامه ریزی چند نوع داره:برنامه بلند مدت،برنامه میان مدت و برنامه کوتاه مدت که در اینجا به تک تک شون می پردازیم.

اول برنامه بلند مدت:این برنامه یه زبان ساده یک چشم انداز از کارهای این چند ماه تا کنکور هست که قراره انجامشون بدیم.این که کی قراره مثلا به دروس پایه سال دوم یا سوم بپردازیم یا در کدوم ماه چه مباحثی رو بخونیم و...

این نوع برنامه ریزی رو اغلب بهتره به عهده یه موسسه بذاریم.اکثرا ماها توی آزمونهایی مثل قلمچی یا گزینه2 یا... شرکت میکنیم.این موسسات برنامه راهبردی ای رو در اختیارمون میذارن،همین میشه برنامه درازمدت ما!کاملا باید این برنامه رو مورد بررسی قرار بدیم و به خاطر بسپاریم که مثلا دروس پایه کی خونده میشن و مورد پرسش قرار میگیرن.

برنامه بعدی برنامه میان مدته،این برنامه ریزی هم تقریبا تحت تاثیر برنامه بلند مدت مشخص میشه و فرق عمده اش اینه که در بازه زمانی کوتاه تری مورد بررسی قرار میگیره.

برای مثال از اول مهرماه تا یه روز مشخص مثل تاریخ اولین آزمون یه بازه زمانی وجود داره.در این بازه زمانی باید چندین مبحث مورد مطالعه قرار بگیره.اگه توی آزمون شرکت میکنین از روی برنامه بلند مدت میتونین برنامه میان مدت تون رو تنظیم کنین.

و آخرین و مهم ترین برنامه ریزی که بیشتر این پست رو بهش اختصاص میدیم برنامه کوتاه مدت یا به عبارتی برنامه روزانه هست.برنامه روزانه رو دیگه لازم نیست تعریف کنم.همه دوستان باهاش آشنا هستن.راجع به این برنامه چند نکته ای عرض خواهم کرد:

اولین نکته:برخلاف برنامه بلند مدت که بهتره به عهده یه موسسه و آزمون بذاریمش، برنامه کوتاه مدت رو هرچی خودمون بتونیم برای خودمون تنظیم کنیم بهتره!هیچکس به اندازه خودمون بر توانایی ها،استعدادها و علایقمون آگاه نیست.پس برنامه ای که خودمون(البته با رعایت استاندارد های لازم)تنظیم کنیم خیلی بهتر از برنامه فلان مشاور یا دبیر هست.اگه نکاتی که در این پست عرض میکنیم رعایت بشه قول میدم که برنامه تون بسیار کارا و قابل اجرا باشه و ازش راضی باشین

نکته دوم:برنامه کوتاه مدت یه مساله شخصیه!یعنی برای افراد مختلف یکسان نخواد بود!لذا ما بر اساس توانایی هامون و البته هدفی که در نظر داریم باید برنامه تنظیم کنیم!توانایی هایی از قبیل اینکه چقدر در روز  میتونیم درس بخونیم؟چقدر وقت آزاد داریم؟چه زمان هایی بیشتر حوصله داریم و تمرکزمون بیشتره؟یا این رشته و دانشگاه چه رتبه ای لازم داره و چقدر باید تلاش کنیم؟

نکات بعدی!:خب میخوایم شروع کنیم به تنظیم برنامه!برنامه مون حتما باید مکتوب باشه و اون رو توی اتاقمون جایی که همیشه بتونیم بهش دسترسی داشته باشیم نصب میکنیم.به علاوه باید ذهنی یه تسلطی به برنامه مون داشته باشیم و فقط این نباشه که هر وقت نیاز داشتیم حتما لازم باشه بهش نگاه کنیم!

یه برگه آ4 برای این کار کافیه!ترجیحا به صورت هفتگی برنامه ریزی میکنیم!و تفاوت هایی که بین هفته های مختلف وجود داره رو هم در نظر میگیریم مثلا بعضی هفته ها جمعه آزمون داریم ولی بعضی هفته ها کل روز آزاد هستیم.در صورت نیاز برای این تفاوت ها دو تا برنامه تنظیم میکنیم!

در هر روز میتونیم به دلخواه چند واحد مطالعاتی رو مشخص کنیم!هر واحد مطالعاتی بهتره بین45تا90 دقیقه باشه!بیشتر و کمتر از این مقدار باعث کاهش بازدهی مطالعه مون میشه!البته باز بستگی به فرد داره!

زمان مناسب بین شروع مطالعه هم بهتره بعد از5 صبح باشه و میتونه تقریبا تا8 یا 8 ونیم صبح به تاخیر بیفته!شروع مطالعه از8 و نیم به بعد توصیه نمیشه!(مثلا از ساعت 10 صبح شروع نکنیم!!).دانش آموزانی که مدرسه میرن هم میتونن از قبل رفتن به مدرسه یک واحد مطالعاتی داشته باشن هم میتونن با همون شروع ساعت اول کلاس درس مطالعه رو آغاز کنن.

و زمان پایان مطالعه هم بهتره تا ساعت10و نیم و حداکثر11 شب باشه!بازم هم تاکید میکنم مطالعه از ساعت11 به بعد ممکنه بازدهی لازم رو نداشته باشه و البته باز بستگی به فرد داره!

بین واحد های مطالعاتی حتما باید استراحت وجود داشته باشه!حتی اگه چند واحد مطالعاتی به یک درس اختصاص داده شده هم بین واحد ها می بایست استراحت گنجونده بشه!مدت این استراحت های بین واحد های مطالعاتی متغیره!بین واحد های مطالعاتی اول که ذهن خسته نیست میشه به طور مثال 10 دقیقه رو در نظر گرفت.و هرچه به انتهای روز نزدیک تر میشیم به دلیل فعالیت و خستگی مغز مدت استراحت میتونه زیادتر بشه و حتی 1ساعت هم بشه!باز هم چی؟؟...آفرین!به خود فرد بستگی داره!!

فارغ از استراحت بین واحد های مطالعات،ساعاتی رو باید به فعالیت های متفرقه اختصاص بدیم!فعالیت هایی مثل صرف صبحانه ناهار و شام یا انجام فرایض دینی یا کمک در کارهای منزل و...

در هر روز بهتره چند درس مختلف مطالعه بشه!بهترین تعداد درس در هر روز تقریبا3تا5 درس هست که البته این تعداد در رشته های مختلف ممکنه کمی تفاوت داشته باشه!دروسی که برای یک روز درنظر گرفته میشه ترجیحا باید از همه نوع باشن!نوع حفظی،حل کردنی،درک کردنی و...درسهای هم جنس ترجیحا نباید کنار هم برای یک روز تنظیم بشه!مثلا دوست عزیز رشته تجربی بهتره دروسی مثل ریاضی هندسه فیزیک رو بین روزهای مختلف پخش کنه و در روزهای مختلف به این دروس بپردازه!

این کار(تنظیم درسهای مختلف در هر روز و پخش دروس بین روزهای مختلف)3مزیت داره:اولین مزیت اینه که ذهن هنگام مطالعه زود خسته نمیشه و مطالعه مون یه تنوعی خواهد داشت!

مزیت دوم این که هر درس در چند روز هفته خونده میشه و به یاد سپاری اش راحت تر خواهد بود!

تقویت توانایی سوویچ ذهنی بین تیپهای مختلف دروس مزیت سوم این روشه! توی کنکور در4ساعت،ذهن باید توانایی داشته باشه که حداقل به7نوع درس پاسخ بده!پس مطالعه دروس مختلف این توانایی رو تقویت میکنه!

و آخرین نکته در برنامه ریزی پیش رفتن با برنامه اس!عده ی زیادی برنامه ریزی میکنن و آخرش هم به برنامه ریزی شون عمل نمیکنن!!اولش سخته ولی بعد ذهن عادت میکنه و به طرز شکفت انگیزی بازدهی مطالعه بالا میره!پس با صبر و حوصله با برنامه هماهنگ باشین و زود خسته نشین!

امیدوارم این پست هم به دردتون بخوره!اگه سوالی هست در خدمتم!

پ ن1:با عرض پوزش تقاضا دارم که تا حد امکان نظراتتون رو به صورت معمولی(و نه خصوصی)بذارین.با اینکار هم پاسخ گویی به سوالات و نظرات بهتر انجام میشه و هم ممکنه سوالی که شما پرسیدین سوال دوست دیگری هم باشه و با خوندن پاسخ نظر شما جوابش رو بگیره!ممنونم!

پ ن2:والا فونت پست رو عوض کرده بودم!بلاگفا فونت های محدودی داره و باز به این شکل در اومده!عذرخواهی بنده رو بپذیرین!اگه راهی هم بلدین که فونت عوض نشه خوشحال میشم بهم بگین!تاريخ : جمعه 17 شهریور1391 | 22:14 | نویسنده : Amin |
سلام دوستان!امروز قرار بود نتایج دانشگاه آزاد بیاد.تا الانم باید اومده باشه.من که دانشگاه آزاد شرکت نکردم ولی دوستان خوشحال میشم نتیجه تون رو بدونم!اگه اومدین وبم یه نظری بذارین با خبرم کنین!مرسی!

اخبار جدید هم حاکی از اینه که به زودی پستی راجع به برنامه ریزی و پستی هم راجع به دوستان سال سومی گذاشته میشه!کماکان با شما هستیم!تاريخ : پنجشنبه 16 شهریور1391 | 13:53 | نویسنده : Amin |

این روزها تابستون رو به اتمامه...کنکوریهای91 منتظر اعلام نتایج نهایی قبولیشون هستن و دل تو دلشون نیست.ولی کنکوریهای92 هم نگران هستن و شاید کمی ناراضی!ناراضی از اینکه تابستون داره تموم میشه و اونطور که باید و شاید از این ایام استفاده نکردن.

میدونم که خیلی هاتون الان این دغدغه رو دارین.حق با شماست!میشد بهتر از این فرصت استثنایی استفاده کرد ولی نکاتی رو نباید فراموش کنیم! پست امروز ما هم درباره ی همین نکاته:

اول اینکه هنوز فرصت باقیست!حدود یک ماه از فرصت طلایی تابستان باقی مونده و این مدت خیلی باارزشه!برای یه پیشرفت چشمگیر کافیه!امیدوارم شما از اون دسته کنکوریها نباشین که الان از این فرصت غافل هستن و درس خوندن رو رها کردن تا از اول مهر شروع کنن!همیشه این ضرب المثل یادمون باشه که:

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود          رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

پس شمایی که از اول تابستون یا از هر وقتی شروع کردی و با انگیزه درس خوندی،درخواست دوستانه بنده رو بپذیر و ادامه بده!شک نداشته باش که از اکثر رقبا جلو هستی!اگه اینجا توقف کنی بعدها پشیمان خواهی بود بعدها که دیگه فرصت جبران نیست!

پس توی این یکماه که واقعا فرصت کمی هم نیست و با توجه به فاصله زیاد تا کنکور،استرس و نگرانی وجود نداره و بازدهی کار خیلی بالاست سعی کن تلاش کنی!اگه از قبل شروع کردی به موارد عقب افتاده ات برس و جبرانشون کن و حتی اگه از حالا میخوای شروع کنی چندتا مبحث و کتاب مشخص کن و همونهارو خوب مسلط شو!بعدها به این نتیجه خواهی رسید که یک صفحه بیشتر خوندن چقدر میتونه توی رتبه و رشته ای که قبول خواهی شد تاثیر گذار باشه!

علاه بر همه اینها،مبارزه با ناامیدی و یاسی که این روزها وجود داره و مارو به عدم تلاش و مطالعه وا میداره،میتونه تمرین خوبی باشه تا در ماههای پایانی بتونیم خودمون رو توی شرایط پراسترس و دشوار خوب مدیریت کنیم و ناامید نشیم!

همونطور که اشاره کردم شما هرقدر هم که از تابستون استفاده کرده باشی(هرچند خیلی کم) بازهم از عده ی زیادی از رقیبانت جلو هستی و با ادامه دادنت در این مقطع زمانی جایگاهت رو در بین رقبا حفظ میکنی!اگه متوقف بشی خیلی ها ازت جلو میزنن!ولی اگه ادامه بدی از خیلی ها جلو میزنی!خیلی هایی که مثل شما این افکار توی ذهنشون هست ولی مغلوبش شدن و توقف کردن!

 ممنونم که تا آخر این پست رو خوندین!امیدارم از زمان باقیمانده بیشترین بهره رو ببرین!

اگه سوالی هست در خدمتم،کم کم پستهای درسی رو هم شروع میکنیم و در همه زمینه ها با شما خواهیم بود!هرگونه انتقاد و پیشنهادی رو پذیرا هستیم!

و در آخر این پست از همگی شما التماس دعا دارم،بنده و همه کنکوریهای91 رو که الان در انتظار قبولی توی رشته و دانشگاه مورد نظرشون هستن از دعای خیرتون بهره مند کنین!

پ ن:این رتبه سنج عوض اینکه بیاد پایین هرروز داره رقمش میره بالاتر!!!وبلاگ ما واترقیده!!تاريخ : چهارشنبه 8 شهریور1391 | 15:18 | نویسنده : Amin |
تاريخ : جمعه 3 شهریور1391 | 10:33 | نویسنده : Amin |